Asus’un Yeni Çılgın Projesi: Transformer Book V Asus’un Yeni Çılgın Projesi: Transformer Book V
Yıl olmuş 2014, Asus bizi hâlâ şaşırtmayı başarıyor ya, kendilerini tebrik ediyoruz. “Çarşıdan aldı bir tane, eve geldim 5 tane.” cümlesiyle rahatlıkla açıklayabileceğimiz Asus... Asus’un Yeni Çılgın Projesi: Transformer Book V

Yıl olmuş 2014, Asus bizi hâlâ şaşırtmayı başarıyor ya, kendilerini tebrik ediyoruz. “Çarşıdan aldı bir tane, eve geldim 5 tane.” cümlesiyle rahatlıkla açıklayabileceğimiz Asus Transformer Book V, şu şekilde çalışıyor.

Elimizde, Intel Core mimarisine sahip bir tablet/dizüstü bilgisayar bulunuyor. Anladınız işte, klavye kısmı ayrılabilen hibrid bilgisayarlardan. İşin ilginçleşmeye başladığı kısım ise, daha önceki modellerden de aşina olduğumuz şekilde kutudan çıkan Android tabanlı PadFone‘un, Windows işletim sistemli tablet kısmına entegre edilebiliyor oluşu. Tamam, buraya kadar da pek bir şey yok. Hâlâ mı ilginizi çekmedi? Gelin gelin, şunu dinleyin bir de:

Bu ürün, yukarıdaki saydığım özellikleriyle birlikte şu şekillerde kullanılabiliyor: Tam teşekküllü, Windows 8.1 yüklü bir dizüstü bilgisayar, yine Windows 8.1 yüklü bir tablet, Android yüklü bir dizüstü bilgisayar, Android yüklü bir tablet ve son olarak da Android’li bir akıllı telefon. Ürünün ismindeki “V” harfinin ne anlama geldiğini anladınız mı şimdi?

0,8kg’luk tablet kısmı, 12,5”lik HD IPS ekrana sahip olan ürün, 4GB belleğe ve 10 saatlik pil ömrüne sahip. 128GB‘lık SSD‘nin yanı sıra, ekstra pilin dahil edilmediği klavye tarafında da 1TB‘lık bir HDD mevcut. 140Gr‘lık, 11mm kalınlığındaki telefonsa, 2,500mAh batarya ile birlikte 2GB bellek, 64GB‘a kadar hafıza seçeneği ve 8M/2MP kamera vadediyor. Windows işletim sistemi kullanırken telefon dock’ta ise, PadFone’un hafızasına da ulaşabiliyoruz ve soruyoruz: “Başka bir arzunuz?

Computex‘in en ilgi çekici ürünlerinden biri olan Transformer Book V, ne zaman buralara uğrar bilmiyoruz. Ama bir an önce olsun istiyoruz!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.