Evde Devam Eden Eğitim ve İş Hayatı İçin Dizüstü Çözümleri Evde Devam Eden Eğitim ve İş Hayatı İçin Dizüstü Çözümleri
ASUS, dizüstü bilgisayarları için MediaMarkt, Teknosa ve VATAN mağazalarında KDV indirimi başlattığını duyurdu. Evde Devam Eden Eğitim ve İş Hayatı İçin Dizüstü Çözümleri

ASUS, öğrencilerin eğitimini evden sürdürdüğü ve çalışanların da işlerini evine taşıdığı bu dönemde çok daha önemli bir ihtiyaç haline gelen dizüstü bilgisayarları için 30 Mart tarihine kadar tüm MediaMarkt, Teknosa ve VATAN mağazalarında KDV indirimi başlattığını duyurdu.

Birçok teknoloji markası gibi ASUS da bu kritik günlerde son kullanıcının farklı talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamı sunan markalardan biri. Peki onlarca farklı model içerisinden hem bütçemize hem de ihtiyaçlarımıza en uygun modeli nasıl seçeceğiz? Bu noktada en önemli 3 kriteri donanım, taşınabilirlik ve fiyat şeklinde sıralayabiliriz.

Donanım tarafında işlemci, depolama ve bellek gibi detayların çok önemli olduğunu vurgulamakta fayda var. Bilgisayarda yapacağınız işe göre ihtiyaçlarınızı bütçeniz doğrultusunda dikkatle belirlemeniz gerekiyor. i5 ya da i7 8. nesil işlemci yanında 8 GB RAM ve 256 GB SSD kapasitesi birçok senaryoda işinizi görmeye yetecektir. Fakat daha fazla performans gerektiren yaratıcı işlerle uğraşıyorsanız i7 ya da i9 10. nesil işlemci yanında RTX sınıfı grafikler ve 16 GB RAM ideal olacaktır.

Şimdi gelin hep birlikte ASUS’un farklı talep ve ihtiyaçlara cevap verdiği ve şu anda KDV indirimiyle satın alabileceğiniz bazı bilgisayar çözümlerine bakalım.

Türkiye Oyun Bilgisayarı Pazarına Büyük Yatırım: Game Garaj

ASUS X509FB-BR073T

Bulunduğu segmentasyon ve fiyatına göre rakiplerinden daha şık bir kasaya sahip olan X509 serisi dizüstü bilgisayarlar, incelik ve hafifliği ile de öne çıkıyor. 8. nesil i5 işlemci barındıran cihazda ayrıca harici ekran kartı olarak MX110 da yer alıyor. 8 GB RAM ve 256 GB SSD kapasitesine sahip bu cihaz, 1.7 kg ağırlığında ve 2.3 cm kadar ince.

Mevcut indirim dahilinde 30 Mart’a kadar 3.881 TL fiyatıyla satın alınabiliyor.

Vivobook S432FL-EB089T

Vivobook serisi aslında ASUS’un orta segmentini oluştursa da, Vivobook S432 modelini bundan ayırabiliriz. Çünkü bilgisayarda Zenbook segmentinde görmeye alışık olduğumuz touchpad’e yerleştirilmiş ikinci bir ekran olan ScreenPad 2.0 yer alıyor. Ayrıca soğutmayı destekleyen ve yazma pozisyonunu iyileştiren Ergo-Lift ve çerçeveleri inceltmeye yarayan NanoEdge gibi teknolojiler de bulunuyor dizüstünde. Bunların yanı sıra donanım tarafında da 10. nesil işlemci ve MX250 harici ekran kartı yer alıyor.

Mevcut indirim dahilinde 30 Mart’a kadar 7.337 TL fiyatıyla bu bilgisayarı satın almak mümkün.

Zenbook UX334FLC-A4107T

Güçlü donanıma sahip bu bilgisayar ailesi son nesil işlemci, harici ekran kartı ve geniş depolama çözümlerinin yanında 1.2 kg ağırlığa ve bir A4 kağıttan küçük kasa boyutuna sahip.

Mevcut indirim dahilinde bu Zenbook 13 cihazını 30 Mart’a kadar 9.329 TL fiyatıyla satın almak mümkün.

HUAWEI MateBook D 15 Türkiye’de Satışa Çıkıyor