HP, Yeni Android Dizüstü Bilgisayarı SlateBook 14’ü Tanıttı HP, Yeni Android Dizüstü Bilgisayarı SlateBook 14’ü Tanıttı
HP, 14″lik Android işletim sistemli SlateBook 14’ü tanıttı. HP’nin ilk Android işletim sistemli dizüstü bilgisayarı olmayan Slatebook 14, SlateBook X2‘nin ardından geliyor. SlateBook X2’nin... HP, Yeni Android Dizüstü Bilgisayarı SlateBook 14’ü Tanıttı

HP, 14″lik Android işletim sistemli SlateBook 14’ü tanıttı. HP’nin ilk Android işletim sistemli dizüstü bilgisayarı olmayan Slatebook 14, SlateBook X2‘nin ardından geliyor.

SlateBook X2’nin ne kadar başarısız bir ürün olduğu düşünüldüğünde, SlateBook 14’e de önyargıyla yaklaşılabilir. Ürünü elimize alıp test etmeden bir şey demek güç bu konuda elbette. O yüzden eteklerimizdekileri şimdilik dökelim, o konuya daha sonra geliriz (tabi ürünü kullanma şansımız olursa).

SlateBook 14’ün, 14″lik bir bilgisayar olacağını isminden bakarak tahmin ettiğimizi söylemeliyim (tecrübe konuşuyor). Sadece 1.7kg çeken BeatsAudio özellikli ürün, gücünü NVIDIA Tegra 4′ten alıyor ve FullHD ekranla geliyor. Ürüne sahip olanlar, Google Play‘in yanı sıra HP ve NVIDIA TegraZone‘dan da uygulama ve oyunlara erişebilecekler.

Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan bilgisayarın fiyatı ise 399$. KDV’siydi, osuydu, busuydu derken bizde epey tuzlu olacağı kesin.

hp-slatebook-14-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.