Koronavirüs Dizüstü Bilgisayar Talebini Artırdı! Koronavirüs Dizüstü Bilgisayar Talebini Artırdı!
Koronavirüs dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olurken çok sayıda şirket, çalışan ve öğrenci evden çalışmaya ve online eğitime yöneldi. Koronavirüs Dizüstü Bilgisayar Talebini Artırdı!

Koronavirüs dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olurken çok sayıda şirket, çalışan ve öğrenci evden çalışmaya ve online eğitime yöneldi. İş ve eğitim modellerinde yaşanan bu hızlı değişim, internet hizmetleri, yazılımlar kadar bilgisayarlar başta olmak üzere uzaktan çalışmaya ve eğitime olanak sağlayan teknolojilere büyük ilgi yarattı.

Acer’ın Türkiye pazarı özelinde yaptığı değerlendirmeye göre, koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan durum dizüstü bilgisayar satışlarında yüksek bir satın alma hacmi yarattı.

Yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de 2020 yılı 12. ve 13. hafta satışları karşılaştırıldığında %100’ü aşan bir talep artışı var.

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Acer EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, şunları ifade etti: “Koronavirüs ile tüm dünyada etkin mücadele sürüyor. Öte yandan, iş dünyası-çalışanlar ile eğitim sektörü ve öğrenciler için zorunlu ama önemli bir değişim dönemi yaşıyoruz. Salgınla mücadele çalışmaları kapsamında işin ve eğitimin eve taşınması bazı ürün ve hizmetlere talebi artırdı. Virüs salgını kapsamında dünyada bilgisayar tedariğinde bazı yavaşlamalar olması ve doların yükselmesi sebebiyle zamların olabileceği öngörülüyor. Ancak biz Acer olarak Türkiye’de Nisan ayında özel indirim kampanyası yapacağız. Bu süreçte topluma olumlu bir katkı sağlamaya çalışacağız.”

Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!