Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Dizüstü Bilgisayarı! Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Dizüstü Bilgisayarı!
Lenovo, CES 2020'de dünyanın ilk 5G dizüstü bilgisayarını tanıttı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Lenovo’dan Dünyanın İlk 5G Dizüstü Bilgisayarı!

Lenovo, CES 2020’de dünyanın ilk 5G dizüstü bilgisayarını tanıttı.

Yoga 5G

Lenovo, dünyanın ilk 5G ile çalışan dizüstü bilgisayarını pazara sundu. Taşınabilir 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar Yoga 5G, Qualcomm Snapdragon 8cx 5G Bilgi-İşlem Platformu üzerinde çalışıyor. Bu yeni 5G özellikli dizüstü, hareket halindeyken 4G’den 10 kat daha fazla bağlantı hızı sunuyor. Dizüstü, evdeyken de Wi-Fi bağlantısı sunuyor. Yoga 5G, 2020 yılının ilkbaharında satışa sunulacak.

 

ThinkPad X1 Fold

Lenovo, dünyanın ilk katlanabilir ekranlı bilgisayarı olan ThinkPad X1 Fold ile dizüstü bilgisayarları da bir kez daha dönüştürdü. ThinkPad modelinde kullanılan malzemeler arasında hafif metal ve karbon fiber karışımı yer alıyor. Modelin kapak kısmında ise deri folyo kullanılıyor. ThinkPad X1 Fold, 13.3 inçlik OLED ekranla sunuluyor. Model, 1 kilodan daha düşük ağırlığa sahip. Buna ilave olarak kullanıcıların ihtiyaçlarına göre diledikleri zaman tablet ekranı formatından tam düz ekran formatına geçmelerine olanak sağlıyor. X1 Fold’un 2020’nin ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

ASUS, Oyuncular, Kurumlar ve Günlük Yaşam İçin Yeni Ürünler Tanıttı

ThinkBook Plus

Lenovo, e-mürekkep özellikli ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar olan ThinkBook Plus’ı da pazara sundu. Ekran, çizim yapmak ve yüksek hassasiyetli kalem (Precision Pen) ile not almak için kullanılabildiği gibi kapak kapalı durumdayken önemli bildirimleri almak için de kullanılabiliyor. ThinkBook Plus Mart 2020 itibariyle satışa sunulacak.

IdeaPad Duet Chromebook

Yeni Lenovo IdeaPad Duet Chromebook, 10 saate kadar pil ömrü sunuyor. Yeni ürün dünyadaki en hafif ve ince Chromebook’lardan biri. Yeni Chromebook’un minimalist bir tasarımı, el yazısı ile sezgisel yazma, düşük gecikme süreli not alma ve şekil çizme için opsiyonel olarak sunulan USI ekran kalemi özellikleri bulunuyor. Yeni ürün ayrıca 2’si 1 arada ayrılabilir ekrana sahip. IdeaPad Duet Chromebook Mayıs 2020 itibariyle satışa sunulacak.

Acer’dan Sık Seyahat Edenlere Yönelik Dizüstü: TravelMate P6

Akıllı Çerçeve

Akıllı Çerçeve, mat cilalı, yansıma engelleyici katmana sahip bir ekran içeriyor. Bu sayede günün her saatinde ya da her parlaklık ayarında resimler, görüntüler görüntülenebiliyor. Renk tonu sensörü görüntülerin parlaklık düzeyini odadaki ışığın durumuna göre ayarlıyor. Resim slaytlarını ya da videoları oynatmak, devam ettirmek ya da durdurmak için bir dizi el hareketi kullanılabilyor. Lenovo Akıllı Çerçeve Ağustos 2020 itibariyle satışa sunulacak.

Acer, Swift Serisine İki Yeni Ultra İnce Dizüstü Bilgisayar Ekledi