Lenovo, Son Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti! Lenovo, Son Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti!
Lenovo, tüm segmentlerdeki liderliğini koruyarak, 31 Mart 2019’da sona eren 2018/19 finansal yılındaki rekor büyüme rakamlarını duyurdu. Lenovo, Son Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti!

Lenovo, tüm segmentlerdeki liderliğini koruyarak, 31 Mart 2019’da sona eren 2018/19 finansal yılındaki rekor büyüme rakamlarını duyurdu. Lenovo, ilk kez önceki yıla göre yüzde 12,5 artış ile 50 milyar doları aşarak rekor kıran, yıllık 51 milyar dolar gelir elde etti.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing finansal yıl sonuçları ile ilgili olarak şunları söyledi: “Lenovo’nun güçlü finansal performansı dönüşüm stratejimizin istikrarlı bir şekilde yürütülmesinin bir sonucudur. Küresel düzeyde ekonomik, sosyal ve çevresel olarak değişim yaşadığımız bir dönemdeyiz. Kendimizi nasıl bir “akıllı dönüşüm” gerçekleştireceğimize ve dünyadaki birçok müşterimizin de aynı dönüşümü başarıyla gerçekleştirmesine odaklanmayı sürdürüyoruz. Güçlü sonuçlarımızla gurur duyuyorum. Gelecekte de yeni zirvelere tırmanacağımızdan eminim.”

Lenovo, Akıllı Cihazlar Grubu (IDG) ile sektöre öncülük etmeyi sürdürüyor. Lenovo’nun Nesnelerin İnterneti (IoT) stratejisi üzerinden yönlendirilen geliri, tüm yıl için neredeyse çift haneli rakamlarla yüzde 9,9 arttı. Firma, vergi öncesi gelirin, bir önceki aynı döneme göre yıllık bazda ikiye katlanarak (yüzde 109) 1.8 milyon dolara çıktığını gördü. Akıllı Cihazlar Grubu’nun iki iş biriminden biri olan Kişisel Bilgisayar ve Akıllı Cihazlar (PCSD), vergi öncesi geliri 38,5 milyar dolar tutarında rekor düzeyde yıllık hasılat sağladı.

Veri Merkezi Grubu (DCG) ise x86 sunucu işinin satın almasından bu yana yıllık en hızlı büyümeyi gerçekleştirdi ve yüzde 37 artışla yıllık 6,02 milyar dolar gelirle rekor kırdı.

Acer, Yeni Nitro 5 ve Swift 3 Dizüstü Modellerini Duyurdu