MSI GS40 6QE Phantom Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Piyasaya Çıktı! MSI GS40 6QE Phantom Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Piyasaya Çıktı!
MSI, GS serisi altında piyasaya çıkardığı ince ve taşınabilir oyuncu bilgisayarlarına bir yenisini daha ekliyor. Detaylar haberimizde! MSI GS40 6QE Phantom Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Piyasaya Çıktı!

MSI, GS serisi altında piyasaya çıkardığı ince ve taşınabilir oyuncu bilgisayarlarına bir yenisini daha ekliyor. MSI GS40 6QE Phantom adındaki oyuncu dizüstü bilgisayarı 20mm inceliği ile sınıfındaki diğer modellerden bir gömlek daha yukarıda yer alıyor.

Fragtist - MSI GS40 6QE Phantom (1)

MSI‘ın üst seviye dizüstü bilgisayarı olan GS40 6QE Phantom modeli, 14 inçlik ekranında 1080 x 1920 piksel çözünürlük sunuyor. Intel‘in yeni nesil Skylake işlemcilerinden biri olan i7 6700HQ işlemcisinden gücünü alan dizüstü bilgisayara 2133MHz saat hızında çalışan 16 GB DDR4 sistem belleği eşlik ediyor. Dizüstü bilgisayarın grafik birimi tarafında ise, NVIDIA‘nın GTX 970M mobil ekran kartı yer alıyor. Depolama tarafında 2.5 inç sürücü boyutunda 256 GB M.2 tipi PCIe SSD kullanılıyor. Ayrıca bu modelde MSI oyuncu bilgisayarlarının vazgeçilmezleri Killer GB Ethernet, Killer 802.11ac WiFi ve Bluetooth 4.1 iletişim teknolojileri de yer alıyor. Ayrıca bir oyuncunun olmazsa olmazlarından Dynaudio stereo hoparlörleri Full HD web kamerası ve SteelSeries oyuncu klavyesi de dizüstü bilgisayarın üzerinde yer alıyor.

Fragtist - MSI GS40 6QE Phantom (2)

Tamamen alüminyum kasaya sahip oyuncu bilgisayarının ağırlığı ise 1.58 Kg. MSI‘ın daha önceki modellerinde de olduğu gibi monitörün üzerinde yer alan LED aydınlatma sayesinde oyunlara göre ortamı renklendirebiliyorsunuz. Ayrıca cihazın üzerinde USB 3.0, USB 3.1 Type-C, SDXC Kart Okuyucu, Mini DisplayPort ve HDMI gibi giriş çıkış bağlantıları da yer alıyor.

Fragtist - MSI GS40 6QE Phantom (3)

Son olarak MSI GS40 6QE Phantom modelinin 2038$ fiyat etiketi ile satışa sunulduğunu belirtelim. Oyuncu dizüstü bilgisayarının ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı da henüz belli değil. Peki, siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı alalım!

Fragtist - MSI GS40 6QE Phantom (4)Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü