MSI Okula Dönüş İndirimi MSI Okula Dönüş İndirimi
Okula dönüş başladı ama şu anda online olarak devam eden eğitim Eylül’ün sonu itibariyle hangi yöne doğru gidecek şimdiden söylemek zor. Durum böyle olunca... MSI Okula Dönüş İndirimi

Okula dönüş başladı ama şu anda online olarak devam eden eğitim Eylül’ün sonu itibariyle hangi yöne doğru gidecek şimdiden söylemek zor. Durum böyle olunca evdeki eski dizüstü bilgisayar ile idare etmek yerine uzun dönemde kullanılacak yeni bir dizüstüne yatırım yapmak zorunlu hale geldi.

Biz de bunun için size bildiğimiz bir marka olan MSI indirimlerini inceleyip bir rehber hazırlayalım dedik. MSI’ın 20 Eylül’e kadar ve %25 gibi oranlara varan indirimlerin olduğu kampanyada bir çok seçenek var.

Oyuncu olduğumuzdan haliyle bizim ofisimizde yıllarca kullandığımız GS Serisinin yeni versiyonları dikkatimizi çekti. Gaming yani oyuncu serisinden olan dizüstü bilgisayarlar yatırım olarak size hem daha iyi performans hem de uzun süre kullanım olarak geri dönecektir.

 

Performanslı ve uzun dönemli yatırım olsun

10.nesil i7 işlemci ve GeForce RTX 2060’lı MSI GS66 Stealth, sessiz ve performanslı bir notebook. 512GB SSD ve 32 GB RAM ile de gerçekten bir canavar. Böyle bir notebook ile en az 5 yıl rahat edersiniz. Ama bu size büyük kalırsa, daha rahat taşıyabilmeniz için MSI GF63 THIN’e de bakabilirsiniz. Burada iyi bir performansın yanısıra daha ince bir kasa var.

 

 

Bu arada tüm notebooklarda Steelseries klavyeler bulunduğunu ve bunların Steelseries Engine 3 yazılımı sayesinde özelleştirilebildiğini ekleyelim. Yani klavyenin tuşlarına farklı renk ve efektler atamaktan oyunlara özel makrolar yazmak ve profiller yaratmaya kadar bir çok özellik buradan idare edilebiliyor. Ses tarafında ise DYNAUDIO desteği var. Bu da sadece ders sırasında değil film izlerken veya müzik dinlerken de iyi bir performans almanızı sağlıyor.

Daha büyük olsun, ekranı rahat göreyim

O zaman yukarıdaki gibi 15.6 inç değil MSI GF75 THIN’deki gibi 17.3 inç ekranlara bakmalısınız.Burada 120 Hz tazeleme hızı özellikle FPS oyunlarını sevenler için biçilmiş kaftan. Aynı kategoride ve RTX 2060 ekran kartıyla başka bir kaslı cihaz ise MSI GL65 Leopard. O da önceki model gibi üstün bir ekrana sahip ama buradaki tazeleme hızı 144 Hz. Yani şampiyonlar için yaratılmış.

Uzun dönemde rahat edeyim ama istediğim yere taşıyabileyim bir de biraz renkli olsun diyorsanız o zaman içerik üreticiler için üretilen modellere bakmalısınız.

 

 

 

Renkli ve hafif olsun

Bu kısımda Modern, Creator ve Prestige serilerini görüyorsunuz. Bunlar daha kibar tasarımlı, ince çizgilere sahip modeller.

Mesela MSI Prestige 14 A10SC modeli, 1.29 kg ağırlığıyla rahatça taşınabilir bir model. Ayrıca 14 inç boyutlu bir dizüstü bilgisayar olduğundan, çantanıza da rahatlıkla sığabilir. 14 inç küçük bir ekran boyutu olmasına rağmen model Thunderbolt 3 yuvaları içerdiğinden birden fazla monitöre  de bağlama imkanına sahipsiniz. Üstelik bu model de Intel’in 10. nesil işlemcisine sahip. Ekran kartı ise GTX 1650. Daha da güzel bu minnak model 10 saatlik bir pil ömrü sunuyor.

 

Bu üç model ailesi de 14-15 inç boyutlara sahip. Ama en önemlisi bu modellerde AdobeRGB %100 renk gamı, Delta E>2, True Color teknolojisi ve CalMan yani renk kalibresi onayı olması. Bu özellikler sayesinde üzerinde çalıştığınız video veya görsel üzerinde doğru renkleri görebiliyorsunuz. Tabii ki özellikle yolda film seyretmek istiyorsanız bize çok dua edeceksiniz.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.