Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı! Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!
Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor. Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!

Lacileri çekmek artık sadece bizlere has bir deyim değil

İncelememize tasarım detaylarından devam edecek olursak; Asus’un son dönem tüm notebookların dan alışageldiğimiz bir takım hatlara sahip. Bu detaylardan biri olan Ergolift tasarım anlayışı bu notebook’ta da yer bulmuş durumda. Öte yandan Asus, seleflerine oranla çok daha ufak hatlara sahip olduğunu söylüyor yeni UX334FL’nin. Buna göre notebook’un eni 30 cm iken, derinliği ise 19 cm civarında. Cihazın kapak kapalıyken en kalın yeri yaptığım ölçümlere göre 1.8 cm iken, son olarak sabit bataryaya sahip cihazın toplam ağırlığı yalnızca 1.2 kg.

Bu veriler ışığında UX334FL’yi ele alacak olursak önümüzde oldukça kompakt bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Asus’un iddiası; şimdiye kadar üretilmiş en ufak 13” ekran boyutuna sahip notebook olduğu yönünde. 

Cihazın parlak lacivert dış yüzeyi kalite hissiyatı bakımından benden tam not aldı. Özellikle kapağın arka yüzeyi alüminyumdan imal edilme ve çok sağlam bir hissiyat veriyor. Alt tarafta ise tam boy yekpare bir kapak söz konusu ve kolayca açılabilir bir yapıda durmuyor. Bu yüzden mevcut donanım özelliklerine dikkat ederek satın almakta yarar var. Zira sonradan depolama birimi yükseltme gibi seçeneklerde zorluk yaşamanız muhtemel.

Monster, Coronavirüs Salgını Nedeniyle Mağazalarını Geçici Süreyle KapatıyorBerat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".