Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı! Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!
Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor. Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!

Tasarım; en dikkat çekici unsur

Bilgisayarın üst kapağını açtığımızda, numerik tuş takımının yer almadığı ve yine kompakt bir boyuta sahip klavye bizleri karşılıyor. Beyaz led aydınlatma kullanılan bu klavyenin F tuşları çift fonksiyonlu olarak tasarlanmış. Cihazın çeşitli özelliklerini aktif etmek için bu tuşları kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda güç düğmesi de F tuşlarının bulunduğu sıranın sonunda, tuşlar ile aynı fiziki yapıda konumlandırılmış. Klavyenin hemen altında, klasik touchpad pozisyonunda 5.65” boyutunda ki Screen Pad’i görüyoruz.

Ultra ince çerçevler

Ekran ve klavye arasındaki kısımda ise altın sarısı bir tasarım detayı yer alıyor. Asus’un verisine göre %95 düzeyinde ekran gövde oranına sahip ekran ise ultra ince çerçeveler ile dikkat çekiyor. Tüm köşeler olabildiğince eşit mesafede ince gözükürken, üst çerçeve boyutu nispeten birazcık daha kalın çünkü Asus buraya, IR destekli bir kamera yerleştirmiş. Böylece Windows hello ile beraber, cihazı yüz tanıma yaparak açmanız mümkün kılınmış.

Biraz ekranın kendisinden bahsetmek gerekirse; 13.3” boyutunda olduğunu söylemiştik fakat aynı zaman da 1920×1080 piksel bir çözünürlüğe sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim. 60 Hz yenileme hızına sahip Led bir panel kullanılmış. Bu panel ayrıca NTSC renk gamutunun %72’sini sRGB’nin ise %100’ünü karşılayabiliyor. Son olarak parlama yapmaz yüzeye sahip bu panel 178° görüş açısı sunarak işinizi fazlasıyla görüyor.

HUAWEI MateBook D 15 Türkiye’de Satışa ÇıkıyorBerat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".