Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı! Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!
Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor. Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!

Soğutma önemli

Ergolift menteşe özelliği, açıldığında sistemi hafif bir açıyla yukarı destekleyerek daha rahat yazı yazmanızı sağlayan ergonomik bir şekle getiriyor. Bunun yanı sıra alt tarafta yer alan hoparlörler ve soğutma ızgaraları için daha fazla hava akışı sağlamış oluyor. Öte yandan Asus, ultra taşınabilir cihazın MIL-STD 810G standartlarında, şok, titreşim ve aşırı sıcaklık gibi çeşitli tehlike testlerinden başarıyla geçtiğini belirtmiş. 

Ethernet portu yok?!

ZenBook 13 üzerinde yer alan bağlantı ara yüzlerine yakından bakacak olursak; sağ tarafta USB 2.0 bağlantı, yanında kombo ses jakı ve yine aynı yerde micro sd kart yuvası yer alıyor. Güç girişinin yer aldığı sol tarafta ise bir tam boy HDMI bağlantı noktası ve USB 3.1 (Gen 2) Tip-C ve Tip-A bağlantı noktalarını bulacaksınız. Wi-Fi 5 (802.11 ac) ve Bluetooth 5.0 ise kablosuz arayüz seçenekleri olarak yer alıyor. Bir şeyler eksik değil mi? Evet cihazda kablolu internet bağlantısı için bir ethernet girişi yer almıyor. Cihazın ince yapısını korumak adına sanıyorum üreticiler zaman zaman bu tip tercihlerde bulunabiliyorlar. Burada ki eksikliği Asus, USB 3.0 arayüzünü kullanan minik bir harici ethernet portunu, kutu içeriğine ekleyerek ortadan kaldırmış.

Türkiye Oyun Bilgisayarı Pazarına Büyük Yatırım: Game GarajBerat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".