Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı! Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!
Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor. Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!

Yazı yazması son derece zevkli…

Cihazda yer alan klavye biraz sıkışık bir görünüme sahip. Özellikle sağ yön tuşlarından pek fazla feragat etmek istemeyen Asus bunun bir bedeli olarak,  çevre tuşları ufaltma yoluna gitmiş. Bu bağlamda örneğin sağ shift tuşu hem oldukça küçük bir formda hem de yön tuşlarının tam yanına iliştirilmiş. Bir süre kullandıktan sonra alıştığım için kullanıma etki eden unsurlar olduğunu düşünmüyorum. Klavyenin yazma hissiyatı ise gayet iyi. Asus’un belirttiğine göre tuşların aktif olmak için kat etmesi gereken mesafe ise 1.4mm.

Screen Pad ile klavye arasında oldukça ince bir alan mevcut. Yazı yazma esnasında ister istemez eliniz screen pad’e çarptığı için bu gibi durumlarda ekranı yazı moduna almakta yarar var.  

Var

 

Vazgeçilmez bir detay olma yolunda…

Hesap makinesi, el yazısı arayüzü, hızlı kısayol tuşları, Office bileşenleri olan Doc Xpert – Sheet Xpert ve Slide Xpert gibi uygulamalarla birlikte gelen Screen Pad arayüzünü ayrıca Spotify ve Youtube benzeri kendine has uygulamalar ile de kullanabiliyorsunuz. Screen Pad ile ilgili uygulama mağazasına yine kendi arayüzü üzerinde yer alan AppDeals programı aracılığı ile ulaşmanız mümkün. Tabii bu bölüm aynı zaman da standart bir monitör işlevi görecek şekilde de kullanılabiliyor. Dolayısı ile masaüstünüzde ki herhangi bir pencereyi aşağı sürükleyerek Screen Pad üzerinden kullanıma devam etmeniz mümkün. Çözünürlük olarak iki seçenek ile birlikte gelen bu ekranı, 1.000 x 500 veya 2.160 x 1.080 piksel seçeneklerinden biriyle kullanabilirsiniz.

HONOR Yeni Ürünlerini İspanya’da Tanıttı!Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".