Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı! Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!
Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor. Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!

Her şey ufak

UX334FL ile birlikte gelen şarj aleti alışageldiğimiz büyük adaptörlü notebook şarj aletlerinden oldukça farklı, kompakt yapıda ve taşınabilirliği son derece yüksek. Cihazı sıfırdan yüze şarj olma hızını gözlemlediğim zaman ise yaklaşık 1.30 saat gibi bir sonuç elde ettim. Pilde kullanım testinde ise ortalama 12 saat video izleme süresi vaat ediyor. 

Şık ve performanslı bir ürün arayanlara

Sonuç olarak Asus Zenbook 13 UX334FL, gerçekten tam bir taşınabilir odaklı iş bilgisayarı diyebileceğimiz sonuçlar ortaya koyuyor. Gerek tasarımı gerekse de kompakt yapısı ile rahatça çantanızda taşıyabileceğiniz cihaz, görüntüsüyle de dikkat çekici olmayı başarıyor. Şahsen ben lacivert rengine eşlik eden altın sarısı detaylarını oldukça beğendim. Öte yandan Screen pad kullandıkça alışkanlık haline gelen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı masaüstü bilgisayarınıza bağladığınız ikinci bir monitör gibi yokken hissetmediğiniz ancak var olduktan sonra da alışkanlık yapan bir ek özellik gibi diyebilirim. Eksi yön olarak cihazın termal değerlerinin biraz daha iyi olup çekirdek hızlarını daha uzun süre tepe noktada tutabilmesini açıkçası isterdim. Fakat elimizin altında ki cihazın ne derece ufak olduğunun altını çizmek gerekiyor. Ayrıca USB giriş seçeneği bakımından da mesela USB 2.0 olan sağ tarafta ki kısmın da en azından USB 3.0 olarak tercih edilmesi daha iyi olabilirdi. 

Ofiste, toplantılara veya sürekli evden işe götürmeniz gereken bir bilgisayara ihtiyaç duyuyorsanız Asus UX334F sizin için piyasada ki en ideal tercihlerden biri diye düşünüyorum.

Asus Vivobook S14 İncelemesi | Oyun Oynatan İş Bilgisayarı!Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".