Kategoriler

Yeni Asus ROG Ürünleri Computex 2014’de Tanıtıldı

Asus ROG

ASUS, Computex 2014 etkinliğinde bilgisayar oyuncuları için tasarlanmış yeni Asus ROG ürün grubunu tanıttı.

Asus ROG’un (Republic of Gamers) taşınabilir oyun ürünleri arasında küçük form faktörlü tasarlanan G20 masaüstü bilgisayar, bilgisayarların oyun gücünü konsol alanına getirmek amaçlı GR8, ultra ince GX500 dizüstü bilgisayar, Gladius oyun faresi ve yüksek seviyede dokunurluk ile hızlı tepkiye yönelik mekanik tuşlara sahip GK2000 klavye yer alıyor.

Asus ROG

Küçük form faktörlü Asus ROG G20’nin özellikleri arasında Intel Core i7 işlemciyi barındıran 12,5 litre kasa ve güçlü HD oyun performansı için NVIDIA GeForce GTX 780 ekran kartı yer alıyor. G20 hem enerji verimi hem de güç sunuyor. Eko Enerji Modunda yalnızca 20W güce gereksinim duyan G20, sektör standartlarından yüzde 50 oranında daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. G20’nin bir diğer özelliği de oyuncu dostu bir kullanıcı arayüz üzerinden, sistem performansının takip edilmesini sağlayan ASUS’a özel Aegis uygulaması.

Asus ROG GR8, Intel Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce GTX 750Ti ekran kartıyla PC’nin gücünü şık bir konsolun boyutlarında toplayarak, keyifli bir oyun deneyimi yaratmak için tasarlanmış. Ürünün dahili Miracast alıcısı, desteklenen Android akıllı telefon ve tabletler, Windows 8.1 PC’ler ve WiDi 3.5+ cihazlardan gelen HD içeriklerin doğrudan büyük ekranda oynatılabilmesini sağlıyor. İlk GR8, Windows 8.1 işletim sistemiyle çalışmanın yanında, SteamOS ve Steam Controller ile tam uyum gösteriyor.

FPS tarzı oyunlar için özel olarak tasarlanan optik kablolu fare Asus ROG Gladius ise, parmak ucu ile kontrol edilebilen DPI tuşu, tamamı programlanabilir tuşlar, çift tarafa monteli tuşlar ile işlevselliği pekiştiriyor. Gladius’un saniyede 200 inç’e kadar takip ve 50G ivme özellikli 6400dpi optik sensörü bulunuyor.

Asus ROG

Yalnızca 19 mm kalınlığında olan, 15,6 inç oyun performanslı dizüstü bilgisayar Asus ROG GX500 sınıfı içerisindeki en ince ürün ve 2,2 kg ağırlığında. En yeni Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 860M ekran kartı ile donatılmış. GX500’ün bir diğer özelliği, dizüstü bilgisayarlar için dünyada bir ilk teşkil eden, yüzde 100 NTSC gibi oldukça geniş bir renk gamı sunan VisualMaster teknolojisine sahip, 4K / UHD (ultra HD) 3840 x 2160 piksel ekran.

Asus ROG

Asus ROG’un yeni GK2000 oyun klavyesi mekanik Cherry MX Red tuşları sayesinde, oyunseverler yüksek tepki ile performanslarını artırabilirler. GK2000 kullanıcıların neredeyse tüm tuşları kişiselleştirmesine olanak tanıyor. Her bir tuşa çoklu aksiyonlar atanabiliyor ve dahili anti-gölgeleme teknolojisi sayesinde hiçbir tuşa boşuna basılmıyor. GK2000 ayrıca metal aksamı, beş farklı efekt ve ROG-kırmızısı arka aydınlatma özelliğiyle öne çıkıyor.

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Fare · Haber · Klavye · Mini PC