Kategoriler

Dying Light Rehberi ve İpuçları

YETENEK SEÇİMLERİ

Dying Light’da üç yetenek ağacı bulunuyor. Survivor (Hayatta Kalma), Agility (Çeviklik) ve Power (Kuvvet). Survivor puanlarını ana görevler, yan görevler, zorda kalan insanları kurtarma, Rais’in ortalıktaki devriyelerini temizleme, koruma görevleri ve yardım paketlerini merkezlere ulaştırma ile topluyorsunuz. Agility puanlarını basitçe etrafta koşuşturarak, bulduğunuz her yere, duvara ve binaya tırmanarak, kısaca Harran’da el değmedik yer bırakmayarak otomatik olarak elde ediyorsunuz. Power puanlarını ise zombi temizleyerek alıyorsunuz. Yetenek puanlarınızı harcarken aşağıdaki önemli ipuçlarını gözardı etmemenizi öneriyoruz.

Alınması Zorunlu Yetenekler
Power – Sturdiness: Ölmeden önce daha fazla zarar almanızı sağlıyor.
Power – Combat Adapt: Saldırılar için daha fazla enerji (stamina) veriyor.
Power – Stomp: Zombileri yere indirdikten sornra kafasına basıp (Dead Island’daki gibi) temizleme. Ayrıca bina ve duvarlara tırmanarak peşinizden gelen zombileri de bir vuruşla halletmeye yarıyor.
Agility – Dropkick: Zıplayıp iki ayakla zombiye darbe vurma. Çok etkili ve çok eğlenceli. Ayrıca damlardan aşağıya zombi fırlatmak için ideal.
Agility – Freerunning Adapt: Bunu açmadan Parkour’un zevkine varamayacaksınız. Çevikliğinizi ciddi miktarda artıracaktır.
Agility – Light Drop (ve) Forward Roll: Bu ikisi de Parkour için çok önemli, yüksekten düşüp de daha az zarar alma ve yere düşerken yuvarlanma ile hızınızı asla azaltmadan damdan dama atlayabilirsiniz.
Survivor – Survivor Starter Kit: Her türlü nesneyi üretebilmek için gerekli yetenek bu.

İkinci Önemdeki Yetenekler
Power – Melee Throw: Elinizdeki yakın dövüş silahını uzaktan düşmana fırlatmayı sağlar. Bu yetenek özellikle bir yerde çok çok önemli hale geliyor. Oyunun ilk çeyreğinde büyük bir “Demolisher” boss dövüşü var. Arenadaki bu dövüşte ele geçirdiğiniz en ağır ve büyük silahı (betonlu demir çubuk) boss’a yukarıdan atabilmek için bu yeteneği mutlaka baştan alın.
Survivor – Lucky Repair: Silahları tamir ederken, sınırlı tamir miktarını düşürmeden yapmanızı sağlayabilir. Ama her seferinde işe yarayacağı garanti değil.
Power – Conserve Weapons: Silahlarınız daha sağlam olur, daha az yıpranır ve daha az tamire ihtiyaç duyarsınız.
Power – Focus: Aynı hedefe birden fazla kez vurduğunuzda, verdiğiniz zarar artar. Özellikle büyük ve kolay ölmeyen zombiler için gerekli.
Power – Kill Frenzy: Çok fazla zombinin arasına düşüp de hepsini temizlemek gerekince, bu yetenek sayesinde kazanacağınız deneyim puanları katlanarak artacaktır.
Survivor – Backpacker (ve) Master Backpacker: İkide bir satıcılara gidip topladıklarınızı boşaltmak zorunda kalmamak için bu iki yetenek çok önemli. Taşıyabileceğiniz malzeme ve silah miktarını artırıyor.
Survivor – Crafting Expertise: Üretilebilir nesneleri (molotof, medkit, lockpick, el bombaları, vs.), aynı miktar malzeme kullanarak daha fazla üretmenizi sağlıyor. Bir alkol ve bir gazlı bez ile 1 değil 5 adet medkit yapmak istemez misiniz?

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
255
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com