Kategoriler

iPad’inizde Bulunması Gereken 10 Oyun #1

Yeni yazı dizimizde, iPad tabletinizde bulunması ve oynamanız gereken en iyi 10 oyunu sıralıyoruz. Detaylar için listemizi inceleyin!

Bir süredir sizlere mobil platformların güzelliklerinden bahsediyoruz. Yeni yazı dizimizde iPad kullancılarını mutlu edelim dedik ve eğlenceyi hayatından eksik etmeyen biz oyuncular, tabii ki birçok oyunu bu listeye sığdırdık. Eklemek istedikleriniz için yorumlarınızı eksik etmeyin!

10. BADLAND 2

 • Kategori: Oyunlar
 • Güncellenme Tarihi: 2 Mart 2016
 • Sürüm: 1.1
 • Boyut: 112 MB
 • Uyumluluk: iOS 7.0 veya üst sürümünü gerektirir. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

Apple tarafından en iyi tasarım ödülüne de layık görülen platform türündeki bulmaca oyunu bağımsız bir oyun geliştiricisi tarafından geliştiriliyor. İlk oyunun devamı niteliğinde yayımlanan BADLAND 2’de yine tuzaklarla dolu bir dünyaya giriş yapıyoruz. Bu oyunumuzda da sevimli ve çirkin küçük yaratığımızı etrafımızdaki tehlikelerden kurtarıp haritanın sonuna getirmemiz gerekiyor. Böylece yeni bir haritaya daha geçmiş oluyoruz.

Fragtist - BADLAND 2Çift dokunmatik kontrol sisteminin de yer aldığı oyunda senaryo modunu kendi kendimize oynayabilmenin yanı sıra arkadaşlarımıza meydan okuyabiliyor ve onlarla birlikte çevrimiçi turnuvalara katılabiliyoruz. Ayrıca oyunun iCloud desteği sayesinde iPad’imizde yarım bıraktığımız oyuna diğer cihazlarımız üzerinden de devam edebiliyoruz. Son olarak oyunun çıkış yaptığı dönemde “Yılın Oyunu” ödülünü kazandığını da belirtelim.

Oyunu indirmek için buraya tıklayın!

9. Monument Valley

 • Kategori: Oyunlar
 • Güncellenme Tarihi: 14 Ocak 2016
 • Sürüm: 2.4.21
 • Boyut: 277 MB
 • Uyumluluk: iOS 6.0 veya üst sürümünü gerektirir. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

Bu oyunumuzda fantastik ve sürrealist bir dünyada ilerlerken, aynı zamanda bir prensesimize rehberlik etmeye çalışıyoruz. Oyunda sonsuz sayıda merdivenlerin ve engellerin arasından geçerek prensesimizi gideceği yere götürüyoruz. Ama tabii oyun göründüğü kadar kolay değil. Merdivenler o kadar göz yanılsamalarıyla dolu ki, bir merdivenden yukarı çıkacağım derken aşağı inebiliyorsunuz. Bu oyunda başarılı olmak istiyorsanız gerçekten çok dikkatli olmalısınız.

Fragtist - Monument ValleyOyunun kontrolleri ise çok basit. Merdivenleri parmağınızla yer değiştirerek kendinize yeni yollar açıyorsunuz. Oyun çok kolay gibi görünse de gerçekten çok eğlenceli bir yapısı var. Çıkış yaptığı dönemde “Yılın Oyunu” ödülüne de layık görülen oyunun sesleri de gayet başarılı. Eğer siz de şu sıralar Free-to-Play oyunlardan sıkıldıysanız ve iyi tasarlanmış bir oyun arayışı içerisindeyseniz, Monument Valley tam da aradığınız bir oyun olabilir.

Oyunu indirmek için buraya tıklayın!

8. The Room Three

 • Kategori: Oyunlar
 • Güncellenme Tarihi: 9 Kasım 2015
 • Sürüm: 1.0.1
 • Boyut: 575 MB
 • Uyumluluk: iOS 5.1.1 veya üst sürümünü gerektirir. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

Fireproof Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan The Room’da gizemli ve loş ışıklarla aydınlatılmış odalarda ilerlemeye çalışıyoruz. Çevre ile etkileşimin hat safhaya çıktığı oyunda bir dedektif edasıyla bazı bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. İnanılmaz derecede zor olan The Room Two’nun devamı niteliğinde olan The Room Three’de serinin diğer oyunlarından farklı bir şekilde karar vereceğimiz belli başlı noktalar bulunuyor. Buralarda vereceğimiz kararlar farklı oyun sonlarını görmemizi de sağlıyor.

Fragtist - The Room ThreeSerinin eski oyunlarına nazaran Türkçe dil desteğinin de eklendiği yeni oyunda artık birçok ipucuna da rahatlıkla erişebiliyoruz. Ayrıca oyunun iCloud ve GameCenter desteği sayesinde oyununuz iPad’inizde yarım kaldıysa diğer cihazlarınız üzerinden de kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Oyunun çıkış yaptığı dönemde “Yılın Oyunu” ödülüne layık görüldüğünü de belirtelim. Eğer siz de bu aralar bulmaca türünde bir oyun arıyorsanız The Room Three, tam da aradığınız bir oyun olabilir.

Oyunu indirmek için buraya tıklayın!

7. Shadowmatic

 • Kategori: Oyunlar
 • Güncellenme Tarihi: 9 Mart 2016
 • Sürüm: 1.9.1
 • Boyut: 310 MB
 • Uyumluluk: iOS 6.0 veya üst sürümünü gerektirir. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

Shadowmatic, bulmaca türünü seven oyuncuların mutlaka tabletlerinde olması gereken oyunlardan bir tanesi diyebilirim. Oyunda size verilen objeleri evirip çevirerek istenilen şeklin duvarda gölgesini çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ancak her şey o kadar göründüğü kadar basit değil. Oyunda seviye atladıkça işler daha zor bile hale gelebiliyor. Oyunda toplam 70 farklı bölüm bulunuyor ve bu bölümleri geçmeniz için her bir bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Ayrıca oyunun geçtiğimiz sene “Yılın Oyunu” ödülüne layık görüldüğünü de belirtelim.

Fragtist - ShadowmaticOyunda bir de ipucu sistemi bulunuyor. Bu sayede oyun içerisinde takıldığınız bir yer olursa, mevcut puanlarınızı kullanarak bu ipuçlarından yararlanabiliyorsunuz. Eğer ben ipucu sevmem, her şeyi kendi başıma çözerim derseniz de oyunun alt kısmında 5 noktadan oluşan bir bar yer alıyor. Size verilen objeleri döndürdüğünüzde, eğer sizden istenilen şekle yaklaşıyorsanız bu noktalar yavaş yavaş yanmaya başlıyor. Böylece bulmacayı daha kolay bir şekilde çözebiliyorsunuz. Oyunun grafik kalitesi, oyun içi müzikleri ve sahip olduğu Türkçe dil desteği sayesinde bu türü seven kullanıcıların tabletlerinde kesinlikle olması gereken bir oyun diyebilirim.

Oyunu indirmek için buraya tıklayın!

6. Infinity Blade III

 • Kategori: Oyunlar
 • Güncellenme Tarihi: 30 Nisan 2015
 • Sürüm: 1.4.2
 • Boyut: 1.93 GB
 • Uyumluluk: iOS 6.0 veya üst sürümünü gerektirir. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

Infinity Blade III, sahip olduğunuz tabletin gücünü ortaya koyan ender yapımlardan bir tanesi diyebilirim. Oyun muhteşem grafiklerinin yanı sıra sesleriyle de adeta bir masaüstü oyun deneyimini tabletlerinize taşıyor. Kullandığı Unreal Engine grafik motoru sayesinde oldukça yüksek kaplamalara sahip olan oyunda karakter modellemelerinin yanı sıra çevre detayları da mükemmel görünüyor.

Fragtist - Infinity Blade IIISerinin devam oyunu niteliğinde yayımlanan Infinity Blade III’te ise karşımıza çıkan yeni düşmanlarımıza ve devasa titanlara karşı savaşıyoruz. Yeni oyunumuzda serinin eski oyunlarından farklı bir şekilde iki farklı kahramanımızdan birisini seçme şansı veriliyor. Oyunda isterseniz Siris’i, isterseniz de Isa’yı yönetebiliyorsunuz. Bu iki kahramanımızın ise farklı oynanış dinamikleri ve özellikleri bulunuyor. Eğer siz de şu sıralar güzel bir aksiyon oyunu arıyorsanız, Infinity Blade serisini kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Oyunu indirmek için buraya tıklayın!

1 2