E-spor Ajansı Gaming in Turkey Kuveyt’e E-spor Merkezi Açıyor! E-spor Ajansı Gaming in Turkey Kuveyt’e E-spor Merkezi Açıyor!
Gaming in Turkey, Future Communications Company ile profesyonel espor turnuvalarını düzenlemek üzere stratejik bir işbirliği yaptı. E-spor Ajansı Gaming in Turkey Kuveyt’e E-spor Merkezi Açıyor!

Oyun ve e-spor ajansı Gaming in Turkey, Future Communications Company’nin yeni projesi Rush for Fun; Rush Esports Arena konseptiyle birlikte oyun, pazarlama, markalaştırma, canlı yayınlar, profesyonel espor ve oyun turnuvalarını birlikte geliştirmek ve düzenlemek üzere stratejik bir işbirliği yaptı.

2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir

Bugün, 152 ülkeden 300 milyon espor hayranı, canlı yayın platformları üzerinden online oyunları takip ediyor. Araştırma firması Newzoo’ya göre, MENA oyun pazarı önümüzdeki sekiz yıl içinde 1 milyar 6 milyon dolardan, 4 milyar 4 milyon dolara artış ile gelirini dörde katlayacak. Küresel espor endüstrisinin sadece 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Rush Esports Arena’nın, Kuveyt ve tüm Orta Doğu bölgesi için önemli olduğunu belirten Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, “Partnerimiz Future Communications Company ile birlikte Orta Doğu’daki oyun ve espor ekosistemini yeniden şekillendireceğiz. Rush Esports Center sadece bir başlangıç,” dedi.

Future Communications CEO’su Salah Al Awadi, “Seyircilerin sayısı, turnuva katılımları, sponsorluklar ve teknolojik yenilikler karşısında söze ne hacet. Kuveyt’te giderek artan espor takımları, bölgesel ve küresel olarak rekabet etme potansiyeline sahip. Kuveyt’te ve bölgede oyun sektörünü profesyonel bir konuma getirmek için önümüzde büyük bir fırsat olduğunu görüyoruz,” şeklinde konuştu.

Team Razer ve Evil Geniuses Yeniden Ortaklık Kurdu