E-sporda ASUS ROG – ESPN İşbirliği! E-sporda ASUS ROG – ESPN İşbirliği!
ASUS Republic of Gamers (ROG), ESPN tarafından düzenlenen EXP e-spor oyun turnuvalarının resmi donanım sponsoru olacağını duyurdu. E-sporda ASUS ROG – ESPN İşbirliği!

ASUS Republic of Gamers (ROG), ESPN tarafından düzenlenen EXP e-spor oyun turnuvalarının resmi donanım sponsoru olacağını duyurdu.

EXP yaz turnuvaları 11 Temmuz’da Pro-Am Apex Legends Exhibition ile başlayacak. Turnuvada fikir önderlerinden hayranlara, ünlülere ve e-şampiyonlarına kadar birçok isim bulunacak. Bu turnuvayı 2-3 Ağustos tarihlerinde X Games Minneapolis’te düzenlenecek EXP Invitational – Apex Legends takip edecek. Dünyanın en iyi 20 Apex Legends takımı 150.000 dolarlık ödül havuzundan pay almaya çalışacak.

ESPN’in Mayıs 2019’da Collegiate Esports Championship’te düzenlediği ilk EXP etkinliğinin de sponsoru olan ROG, gelecek turnuvalara da donanım tedarik etmeye devam edecek. Turnuvaya katılanlar ASUS tarafından sunulan ROG Strix GL12CX oyuncu masaüstü bilgisayarları ve ROG Swift PG248Q oyuncu monitörlerinde mücadele edecek.

EXP e-spor turnuvaları serisinin ilkinde ROG gibi bir sponsora sahip oldukları için çok heyecanlı olduğunu belirten ESPN İş Geliştirme Direktörü Kevin Lopes, şunları söyledi: “Birlikte hem yarışmacılara hem de taraftarlara yüksek kaliteli ve eşsiz bir oyun deneyimi sunacağız. ESPYS ve X Games’te de bunu sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

E-spora destek

Bu turnuvalar ESPN uygulamasının yanı sıra birçok dijital platformdan canlı olarak izlenebilecek. Her etkinlik sonrasında önemli anları ve hikayeleri gösteren bir program da ESPN ve ABC kanallarında yayınlanacak. Bunun geleneksel izleyicileri profesyonel oyun dünyasıyla tanıştırmak için önemli bir adım olması bekleniyor.

“Rekabetçi oyun dünyası ROG için bir tutku,” diyen Oyun Sistemleri Grubu Global Pazarlama Müdürü Vivian Lien, sözlerine şöyle devam etti: “Ciddi oyuncular için üst düzey ekipmanlar geliştirmek için kurulduk. Donanımlarımız en üst düzeyde rekabet için üretildi. Bunu test etmek için yeni ve eski e-spor şampiyonlarının mücadele ettiği bir turnuvadan daha iyi bir yer olamaz.”

Etkinliklere canlı olarak internet üzerinden ve ESPN uygulamasından erişebilirsiniz. The Real Cost’un sunacağı EXP Apex Legends Pro-Am, 11 Temmuz’da 2019 ESPYS’in ardından; X Games Minneapolis’teki EXP Invitational – Apex Legends ise 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Hearthstone Global Finallerine Geri Sayım Başladı!