EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019’un Galibi Oldu! EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019’un Galibi Oldu!
MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang oyuncuları için MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1) ile aksiyon dolu bir hafta oldu. EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019’un Galibi Oldu!

MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang oyuncuları için MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1) ile aksiyon dolu bir hafta oldu.

M1 olarak bilinen turnuva, toplam 250,000 dolar değerinde para ödülü havuzuna sahipti. M1, Mobile Legends: Bang Bang Profesyonel Ligi’nden davet edilen 8 takım ve küresel M1 elemelerinde seçilen 8 takım ile toplam 16 MLBB takımına ev sahipliği yaptı. 11 – 14 Kasım 2019 tarihindeki son grup elemelerinde gerçekleşen inanılmaz mücadelelerden sağ çıkan en iyi 8 takım, 15 – 17 Kasım 2019 tarihinde Axiata Arena, Kuala Lumpur’da düzenlenen Playoff karşılaşmalarıyla mücadeleye devam etti.

Grup Aşamalarından Playoff’lara yükselen 8 takım ise Rex Regum Qeon (Endonezya), EVOS Legends (Endonezya), VEC Fantasy Main (Vietnam), Burmese Ghouls (Myanmar), Axis Esports (Malezya), Todak (Malezya), Sunsparks (Filipinler) ve 10second Gaming+ (Japonya) oldu.

EVOS Legends, RRQ’ya karşı 4-3 skor alarak ilk MLBB Dünya Şampiyonu oldu. Turnuvanın ödül havuzundan 80.000 bin dolar ve şampiyonluk ünvanıyla birlikte evine döndü.

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı YB Tuan Syed Saddiq, onur konuğu olarak M1’e katıldı. Tanınmış yerel Malezyalı grup K-Clique, turnuvanın ikinci günü boyunca çarpıcı bir performans sergiledi. Büyük final günü boyunca M1’deki cosplay sanatçıları tarafından muhteşem cosplay performansları gerçekleştirildi. En büyük ilgiyi çeken etkinlik şanslı çekiliş oldu; 144.000 dolar değerindeki 18.000 ürün 3 gün süren etkinlikte katılımcılara verildi.

Dünya Şampiyonası sona ermesiyle MLBB, 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nın ilk espor altın madalyasını sunarak yükselmeye devam ediyor. Otuzuncusu düzenlenecek Güneydoğu Asya Oyunları’na bu sene Filipinler ev sahipliği yapacak, 30 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek, espor madalya etkinlikleri ise 5 – 10 Aralık tarihleri boyunca sürecek. Bu sene espor, Güneydoğu Asya Oyunları’nda ilk kez madalya dalı olarak kendini gösterecek.

MEB ve TESFED’den Önemli İşbirliği!