İlk Kadın Zula Takımı Kuruldu, Zula Kadınlar Ligi Geliyor! İlk Kadın Zula Takımı Kuruldu, Zula Kadınlar Ligi Geliyor!
Zula'nın ilk kadınlar takımı İstanbul Wildcats kulübünden geldi. InGame Group, 2020’de Zula Kadınlar Ligi’ni başlatmaya hazırlanıyor. İlk Kadın Zula Takımı Kuruldu, Zula Kadınlar Ligi Geliyor!

Zula’nın ilk kadınlar takımı İstanbul Wildcats kulübünden geldi. Geliştirici InGame Group, 2020’de Zula Kadınlar Ligi’ni başlatmaya hazırlanıyor.

InGame Group, takımlarla birlikte Zula Kadınlar Ligi’ni başlatmak için çalışmalarına devam ederken, bir ilk de Türkiye’nin en büyük espor kulüplerinden İstanbul Wildcats’den geldi. Kulüp, ilk kadın Zula takımını kurduğunu duyurdu.

Espor alanında kariyer yapmak isteyen tüm kadınların yetenek ve yetkinliklerinin gelişimini takip eden InGame Group, yaptığı açıklamada, bu konuda attıkları ilk adımın geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Zula Kadınlar Turnuvası olduğunu hatırlattı. Türkiye’de kadınlara özel düzenlenen ilk espor turnuvası, geçtiğimiz yıl Nonstop Zula Espor Merkezi’nde yapılmıştı.

2020’de Zula Kadınlar Ligi geliyor

Zula’nın espor rekabetinde artık kadın esporcular da yer alacak. InGame Group, yaptığı açıklamada Zula Kadınlar Ligi’ni 2020’de başlatacaklarının müjdesini verdi.

İstanbul Wildcats Kadın Zula Takımı

İstanbul Wildcats kulübünün kadın Zula takımı, “Zula Kadınlar Turnuvası” galiplerinin de aralarında olduğu oyunculardan oluşuyor. Takımda, Zula Kadınlar Turnuvası birincisi Hande “Handeizm” Çarkçı, turnuvada ikinci olan Aleyna “Lady Bug” Aydır, İlayda “İlos” Ataç, Yasmi “Mrs. Boudica” Kokum, Özlem “Mrs. Ocean” Akçay ve Aysu “Raquel” Kaya yer alıyor.

HyperX Collegiate StarLeague’e Sponsor Oldu