Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Monster Notebook Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Monster Notebook
Oyun canavarı olarak bilinen Monster Tulpar, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finalinde sahnede olacak. Ayrıntılar haberimizde. Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Monster Notebook

Türkiye’nin en büyük espor turnuvası olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası tüm heyecanıyla sürüyor. 8 takımın 7 hafta boyunca kıyasıya mücadele ettiği CS:GO liginin finalistleri belli oldu. Finaller, 5 Mayıs 2019’da LOG ESPORTS ve VALSTARS arasında olacak ve Kanal D stüdyolarından canlı olarak yayınlanacak. Oyun canavarı olarak bilinen Monster Tulpar, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finalinde sahnede olacak.

Final maçı Monster Notebook’larla oynanacak

Tulpar, Intel ESL Türkiye şampiyonasının ana sponsoru olan Monster Notebook’un oyun canavarı olarak tasarladığı bir model. Tulpar, Intel’in en güçlü masaüstü işlemcisi olan 9’uncu nesil Intel Core i9-9900K ve NVIDIA’nın ışın izleme teknolojisi ile güçlendirdiği RTX 2080 grafik kartına sahip ve Türkiye’de bir ilk olarak 5 Mayıs’taki final maçında kullanılacak.

Dünya çapında espor turnuvalarında, bugüne kadar genel olarak masaüstü bilgisayarlar tercih ediliyordu. Ancak ekran teknolojilerindeki büyük ilerlemeler ve performansa bağlı göüntü hızı yenileme teknolojilerindeki gelişmeler dizüstü bilgisayarların espor turnuvalarında tercih edilmesinin yolunu açtı.

Monster gücünü kanıtladı

Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası Monster’ın gaming laptop’ları, ESL yetkililerinin performans ve güvenilirlik konusundaki yüksek standartlarını karşılayarak turnuvanın finallerinde Tulpar modelleriyle yar almayı başardı. Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz şunları söyledi: “Bizim hedefimiz espor dünyasındaki bu gelismenin onunu acmak ve sadece Monster’ın değil tüm dizüstü bilgisayar markalarının bu kulvarda önemli oyuncular haline gelmesini sağlamaktı.” Yılmaz, firmanın önümüzdeki dönemlerde daha büyük organizasyonlarda yer alacağını da sözlerine ekledi.

Monster Brotics Takımı Yine ABD Yolunda!