League of Legends Dünya Şampiyonası Finali İzleyici Rekoru Kırdı League of Legends Dünya Şampiyonası Finali İzleyici Rekoru Kırdı
2019 League of Legends Dünya Şampiyonası final karşılaşması, dakika başına ortalama 21.8 milyon farklı kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. League of Legends Dünya Şampiyonası Finali İzleyici Rekoru Kırdı

2019 League of Legends Dünya Şampiyonası final karşılaşması, dakika başına ortalama 21.8 milyon farklı kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. 16 farklı dilde ve 20’den fazla platformda yayınlanan müsabaka 44 milyon eşzamanlı izleyici sayısına ulaştı.

Her yıl düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası’nda, bu sene de 13 uluslararası bölgenin en iyi takımları, Sihirdar Kupası’nı kaldırmak için mücadele etti. G2 Esports ve FunPlus Phoenix arasında gerçekleşen 2019 Dünya Şampiyonası Finali ise League of Legends tarihinin en çok heyecan uyandıran maçı oldu.

1 milyar saatten fazla izlendi

Paris AccorHotels Arena’da düzenlenen Dünya Şampiyonası Finali, dakika başına 21.8 milyon izleyici sayısına ulaşarak rekora imza attı. 5 hafta süren şampiyona boyunca Berlin, Madrid ve Paris’te 120 maç oynandı ve taraftarlar, turnuva içeriklerini 1 milyar saatten fazla izledi. Ayrıca etkinlikte 99 şampiyon seçildi veya yasaklandı.

Kültürel deneyim

Paris’te 5 gün boyunca ziyaretçilere açık olan bir Espor Köyü kuruldu ve 17 ülkedeki 151 sinema salonunda etkinlik yayınlandı. Louis Vuitton, Sihirdar Kupası’nın içine konduğu LED’li bir kupa taşıma kutusu yaptı. Dünya Şampiyonası Açılış Töreni’nde League of Legends şampiyonlarından oluşan hip-hop grubu True Damage, şarkılarını seyircilerin beğenisine sundu.

2020 Dünya Şampiyonası Finali ise 55 binden fazla koltuk kapasiteli Çin’in Şangay Stadyumu’nda gerçekleşecek.

2019 Güneydoğu Asya Oyunları Espor Etkinlikleri Rekor Kırdı!