Kategoriler

Mobile Legends Türkiye Finalinin Şampiyonu Evil Esports Oldu!

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Mobile Legends: Bang Bang dünya şampiyonası elemelerinde heyecan oldukça büyüktü.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Mobile Legends: Bang Bang dünya şampiyonası elemelerinde heyecan oldukça büyüktü. 296 takımın katıldığı elemelerde takımlar, büyük ödüle sahip olabilmek için mücadele etti.

24 Ağustos 2019’da Forum İstanbul’da ön elemeler sonucunda finale kalan Evil Esports, Always Team, Kingpins ve Club De Boss takımlarının büyük mücadelesi sonucunda şampiyon belli oldu. Türkiye elemeleri için takımlar toplamda 35 bin TL değerinde bir ödül havuzunun sahibi oldu.

Dünya Şampiyonasının Türkiye ayağında şampiyon belli oldu

14 ülkeden 16 takımın mücadele edeceği M1 Dünya Şampiyonası’nda, Türkiye ön elemeleri 1 ay süren karşılaşmalar sonrasında tamamlandı. Son dörde kalan takımlar, şampiyonluk için 24 Ağustos 2019’da Forum İstanbul’a kurulan 220 metrekarelik sahnede mücadele etti. Hafta sonları yapılan çeyrek final karşılaşmalarının tamamı YouTube Gaming üzerinden canlı yayınlanırken, final karşılaşmaları ile birlikte toplamda 26 saat canlı yayın gerçekleştirildi.

Forum İstanbul’da gerçekleşen görkemli yarı final ve final karşılaşmalarında bir yönetmen, 2 kameraman, 4 reji ve toplamda 25 kişilik bir operasyon ekibi görev aldı. Forum İstanbul’daki bu büyük finalde, 3 farklı cosplay ile düzenlenen etkinliklerle 1000’den fazla oyuncuya hediyeler dağıtıldı. Finalde kullanılan telefonlar Honor’un Eylül ayında piyasaya süreceği Honor 20 model oyuncu odaklı telefonu oldu. Ayrıca final karşılaşmasından sonra çekilişle bir oyuncu Honor 20 model cep telefonu da kazandı.

35 bin TL değerinde ödül havuzu

Mobile Legends’ın İstanbul’daki offline finallerine katılmaya hak kazanmış dört takım, toplamda 35 bin TL ve 250 bin oyun içi elmastan oluşan ödül havuzundan paylarını aldı.

Verdiği mücadele ile göz dolduran Evil Esports takımı, tüm rakiplerini alt ederek Türkiye elemelerindeki payı olan 17 bin TL para ödülünün, 100 bin elmasın ve dünya şampiyonasına katılma biletinin sahibi oldu. İkinci olan Kingpins takımı, 9 bin TL para ödülü ve 50 bin elmas; üçüncü olan Club De Boss takımı 6 bin TL para ödülü ve 25 bin elmas; dördüncü olan Always Team ise 3 bin TL para ödülünün ve 15 bin elmasın sahibi oldu.

Finallere oyunun Türkiye Bölge Yöneticisi Cihat Akbaş ve Moonton yetkilileri de katıldı.

Türkiye’nin İlk Kamu E-spor Tesisi Üsküdar’da Kurulacak!

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
E-Spor · Haber · Mobil · Oyun Haberleri · Oyun ve Uygulama