PUBG Mobile Challenger Cup Turnuvasının RTK Lig Finali Başlıyor! PUBG Mobile Challenger Cup Turnuvasının RTK Lig Finali Başlıyor!
OPPO’nun sponsor olduğu Tencent PUBG Mobil Challenger RTK Ligi'nin Rusya, Kazakistan ve Türkiye finalleri 6-7 Temmuz'da yapılacak. PUBG Mobile Challenger Cup Turnuvasının RTK Lig Finali Başlıyor!

OPPO’nun sponsor olduğu Tencent PUBG Mobil Challenger RTK Ligi’nin Rusya, Kazakistan ve Türkiye finalleri 6 – 7 Temmuz’da yapılacak. Oyunseverler finalleri, Mall of Istanbul AVM’de yapılacak etkinlikte canlı olarak izleyebilecek.

Oyun sektöründe gözler, bu hafta sonunda büyük mücadeleye sahne olacak PUBG Mobil Challenger RTK Ligi’ne çevrildi. 6 – 7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak bölgesel finaller Rusya, Kazakistan ve Türkiye’de gerçekleşecek.

RTK Ligi’nin finalleri, OPPO ve PUBG işbirliğinde Mall of Istanbul AVM’de yapılacak bir etkinlikle izlenebilecek. Turnuvanın canlı yayınlanacağı bu etkinlikte, canlı yorumlar, PUBG oyuncuları ve fenomenleri ile tanışma imkânı ve pek çok sürpriz olacak. Mall of Istanbul AVM’deki Amfi Tiyatro’da 12.00 – 20.00 saatleri arasında yapılacak etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

PUBG 2017 yılından bu yana oyun dünyasında fırtına estiriyor. Oyun, bugün hâlâ popüler olan battle royale türünde yeni bir çağ başlattı. Tencent şirketi tarafından yayınlanan PUBG, Haziran 2018 itibariyle 400 milyonun üzerinde oyuncuya erişti.

OPPO ise Tencent ve PUBG ile yaptığı bu işbirliği sayesinde genç oyunseverlere ulaşmayı hedefliyor. 

OPPO’nun en son amiral gemisi modeli Reno 10x Zoom, mobil oyun deneyimini geliştirmek için donanım düzeyinde optimizasyonlarla geldi. OPPO tarafından bağımsız olarak geliştirilen Hyper Boost, üç ayrı modül olan Game Boost, System Boost ve App Boost özelliklerini içeriyor. Dolby panoramik ses sistemi ve OSIE süper tanımlı görsel efektler de telefonu güçlendiriyor. Reno 10x Zoom ayrıca bakır boru sıvı soğutma, stereo hoparlörler, stereo ses toplama için üç mikrofon ve daha yüksek bir oyun deneyimi sağlamak için diğer donanım aksesuarlarıyla donatıldı.

PUBG Avrupa Ligi 2. Aşaması Yüksek Kalibre Heyecanı Sunuyor