Kategoriler

The Worlds Championship 2016 Şampiyonu Türkiye

The Worlds Championship 2016’da Millilerimiz Kupayı Kaldırdı! Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.Asın bayrakları!

The Worlds Championship 2016’da Millilerimiz Kupayı Kaldırdı!

Başarılarıyla daha önceki birçok turnuvada isim yapan milli oyuncularımız sonunda emeklerinin karşılığını alarak bizleri gururlandırdılar. 4 gün boyunca kıyasıya bir mücadelenin sürdüğü Worlds Championship’te ilk 4 sıralaması şu şekilde:

  1. Türkiye
  2. Arjantin
  3. Fransa
  4. Danimarka

Yarı Final

Yarı finalde Fransa’yı deviren millilerimiz Best-of-3 sistemiyle oynanan karşılaşmayı 2-1’lik skorla geçmeyi başarmıştı. Oynanan ve yasaklanan haritalar ise şu şekilde:

Yasaklanan Haritalar Oynanan Haritalar
·         Cache

·         Train

·         Cobblestone

·         Mirage

·         Overpass

·         Nuke

·         Dust 2

  1. Maç – Overpass Haritası

İlk maça Overpass haritasında Terörist tarafında başlayan ekibimiz ilk yarıyı 8-7 kazandı. 2. yarı da işler aynı şekilde yolunda gidince 16-14’lük skorla galbiyet geldi ve serilerde 1-0 öne geçmiş oldu.

fragtist-csgo-yari-final-1

  1. Maç – Nuke Haritası

İkinci harita olarak Nuke seçen Fransa ekibi, seçtikleri haritada başarı göstererek CT tarafında millilerimize sadece 7 round kaybetti ve 16-14’lük skorla durumu 1-1’e getirmeyi başardı.

fragtist-csgo-yari-final-2

  1. Maç – Dust 2 Haritası

Son maç için diğer 2 harita yasaklanınca geriye Dust 2 haritası kaldı. Bu haritada ilk yarıyı 9-6 önde tamamlayan ekibimiz, DESPE ve XANTARES’in mükemmel performansı sayesinde 16-11 gibi üstün bir skorla galip gelmeyi başardılar ve adlarını finale yazdırdılar.

fragtist-csgo-yari-final-3 

Final

Final maçında o kadar fazla gelgitler oldu ki gerçekten yürekler ağızlara geldi denebilir. Yasaklanan haritalar ve oynanan haritalar aşağıdaki gibi oldu:

Yasaklanan Haritalar Oynanan Haritalar
·         Nuke

·         Mirage

·         Cache

·         Dust2

·         Train

·         Overpass

·         Cobblestone

 

Maç – Train Haritası İlk maçta oynana Train haritasını seçen ekibimiz bu haritada ilk yarıda başarı gösteremediler. 11-0 gibi bir skordan geri dönüp ilk yarıyı 11-4 tamamladılar. Ardından 16-14 skoruna kadar kontrollü ve akıllıca oynayarak maçı getirmeyi başardılar ve 1-0 öne geçtiler.

fragtist-csgo-final-1

  1. Maç – Overpass Haritası

İkinci maçta CT başlayan ekibimiz avantajlı olmasına rağmen kötü bir performans sergileyerek ilk yarıyı 12-3 skoru ile kapattı. Arjantin 2. yarı da üstünlüğünü koruyarak 16-5 gibi bariz bir skor ile millilerimizi yenmeyi başardılar ve skor 1-1 oldu.

fragtist-csgo-final-2

  1. Maç – Cobblestone Haritası

Millilerimizin en iyi olduğu haritalardan birisi olan Cobblestone’da ilk yarı 11-4 gibi üstün bir skor ile bitti. 2. Yarı da bu üstünlüğü elinde tutan ekibimiz 16-8 skoruyla Arjantini yenerek 2-1’lik üstünlükle TWC 2016 Şampiyonu oldular. Takımların son maç performansı şu şekilde:

fragtist-csgo-final-3
Ülkemiz adına ve eSpor adına gelen bu başarının önemi gerçekten çok büyük. Ülkemizde de yeterince yetenekli oyuncular olduğunu bilmek ve fırsat verildiğinde başarılı olabildiklerini görmek gerçekten önemli. Bize bayrakları astırdığınız için teşekkürler.

Worlds 2016 Çeyrek Finalistleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Görüntülenmeler:
11
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
E-Spor · Haber · Oyun Haberleri · PC