Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Oyuncu Kuralı Değişikliği Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Oyuncu Kuralı Değişikliği
Belli ülkelerin pasaportuna sahip tüm oyuncular Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi'nde yerli oyuncu statüsünde yer bulabilecek. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Oyuncu Kuralı Değişikliği

League of Legends (LoL) espor macerasında yeni bir sayfa açılıyor. 2020 Kış Mevsimi’nden itibaren ligde yer alan takımlar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Irak, Katar, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman ve Ürdünlü oyuncuları yerli statüsünde bulundurabilecek. Bu hamleyle birlikte lig, operasyonel merkezi İstanbul olan çok uluslu bir yapıya geçiş yapmış olacak.

Belirtilen ülkelerin pasaportuna sahip, daha önce yerli oyuncu olarak oynamamış tüm oyuncular Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yerli oyuncu statüsünde yer bulabilecek. Espora gösterilen ilginin çok yoğun olduğu Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yer alan takım ve oyuncular da League of Legends esporunda mücadele edebilme fırsatını yakalayacak.

Riot Games’de gerçekleşen organizasyonel bir değişikliğin ardından Dubai ve İstanbul ofisleri ortak çalışmaya başlamıştı. LoL espor ekosistemi, kural değişikliğiyle beraber birden fazla ülkenin temsilcisinin katılma imkanı bulacağı bir hale gelecek. Ekosistem, operasyonel merkezi İstanbul olacak ve yüzölçümü açısından çok daha büyük bir bölgeye hitap edecek şekilde genişlemiş olacak.

Gaming in Turkey 2020’de Yurt Dışına Açılıyor