Yapay Zeka Espor Dünyasında da Yerini Aldı! Yapay Zeka Espor Dünyasında da Yerini Aldı!
SenpAI ile oyuncular kendilerini geliştirebiliyorlar. Oyunlarını ve kendilerini daha fazla geliştirerek mücadele etmeye başlayabiliyorlar. Yapay Zeka Espor Dünyasında da Yerini Aldı!

Dünya çapındaki birçok oyuncuyu kendisine çeken online koçluk hizmetleri espor dünyasında oyuncuların yanında olmaya başladı. Yapay zeka koçu SenpAI ile oyuncular kendilerini geliştirebiliyorlar. Oyunlarını ve kendilerini daha fazla geliştirerek mücadele etmeye başlayabiliyorlar.

2019 yılında dünya espor pazarının büyüklüğünün 1,1 milyar dolara ulaştığı tespit edildi. Geçtiğimiz yıllarda espor pazarı hızlı yükselişi ile teknolojinin, markaların ve gençlerin ilgi odağı haline geldi. Esporun artık bir endüstri olmasının kabulünden sonra markalar yaptıkları yatırımlarla, oyun oynamayı ve para kazanma fikrini bir meslek haline getirdi. Yapay zeka uygulamalarının da bu sektöre dahil olmasıyla birlikte espor dünyasının daha çok gelişmesi bekleniyor.

Yapay zeka ile oyuncu gelişimi

Espor dünyasına dahil olan tüm popüler oyunlar her yıl dünya çapında yapılan büyük organizasyonlarla ön plana çıkıyor. Tüm oyuncuların bu şekilde ilgisini çeken oyunlarda başarılı olmak isteyen oyuncuların yetenek, yoğun çalışma ve hatalarından ders alma gibi engellerin üstesinden gelmeleri gerekiyor. Oyuncuların kendini geliştirme aşamasında aldığı destek, ilk olarak eksiklerini, hatalarını görmek ve bu konularda kendilerini geliştirmeleri açısından büyük rol oynuyor. Bu noktada yapay zeka teknolojisi ile oyuncu koçluğunu birleştiren, hızlı çözümler sunan, her oyuncuya özel tavsiyeler veren SenpAI ile karşılaşıyoruz.

SenpAI

SenpAI Türk mühendisler tarafından geliştirilen bir yapay zeka tabanlı espor platformu olarak oyunculara hizmet veriyor. Dünyanın ilk yapay zeka destekli video oyun koçu SenpAI, rekabetçi oyunlarda espor deneyimini artırmayı ve oyuncuların kendilerini geliştirmesini amaçlıyor. Oyuncular oynadıkları her oyunun ardından eksik oldukları konuları, yaptıkları yanlışları ve gelişebildikleri alanları yazılı ve videolu olarak SenpAI platformunda bulabiliyor. Platform, milyonlarca profesyonel espor oyuncusunun en son maçlarını yapay zeka ile analiz ederek her kullanıcıya özelleştirilmiş önerilerde bulunuyor. Son teknoloji yapay zeka yöntemlerini kullanarak oluşturduğu profesyonel espor oyuncularının video içerikleri ile tüm kullanıcılarına özelleştirilmiş video rehberleri sunuyor.

Şu anda League of Legends oyununda aktif olan SenpAI platformu çok yakında diğer espor oyunlarını da kapsamayı hedefliyor.

ÖZEL: Turnuva Botu Tourney LoL, CS: GO Gibi PC Oyunlarına da Geliyor!