Kategoriler

HP, Leap Motion’lı Klavyesini Ayrı Satacak

Yayınlanan şu video ile zamanında piyasaya bomba gibi düşen Leap Motion, oldukça heyecan yaratmıştı. Bu heyecan, Asus ve HP gibi bazı firmaların kiminin Leap Motion‘ı üst seviye ürünlerine entegre edeceğini; kimininse, hareket algılayıcıyı kutu içeriklerine ekleyeceğini açıklamalarıyla birlikte daha keyifli bir hâle bürünmüştü.

Peki sonra ne oldu? Sonra ürün öyle veya böyle piyasaya çıktı ve teknoloji otoriteleri tarafından ufak ufak incelenmeye de başladı. Ben bu periyodun uzunca bir kısmında askerde olduğum için ürünü incelemek şu yana, incelemelerini bile inceleyecek fırsatım olmadı pek. Ancak şu anda görüyorum ki Leap Motion, videosunun yarattığı etkinin altında; başarısız olmasa da aman aman başarılı da olmayan bir ürün olmuş. Tabi bunlar, internette gördüğüm ve izlediğim videolarda gördüğüm yorumlar olduğundan hiçbirine kefil olamam.

Gelelim konumuza. HP’nin, Leap Motion‘a destek vereceğini açıkladığını söylemiştik; ki firma, kimi ürünlerine entegre olarak Leap Motion‘ı kullanmıştı ve kullanmaya da devam ediyor (yukarıdaki görselde, Leap Motion gömülü bir Envy görebilirsiniz). Fakat HP’nin, Leap Motion kullanan klavyesini tek başına satması durumu bugüne kadar söz konusu değildi (söylentiler vardı tabi). Ancak firma, Engadget‘ın haberine göre bu ayın sonlarına doğru 99$‘lık bir fiyata aşağıda resmini gördüğünüz bu klavyeyi satışa çıkaracak.

Leap Motion‘ın kendisini inceleyemedik ama belki klavyelisini inceleriz. Gelsin de bir, her türlü hallederiz (teknolojik şiir böyle bir şey).

hp-leapmotion

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Donanım · Ekipman · Haber · Klavye