Oculus VR, Xbox 360 Kolunun Ardındaki İsmi Satın Aldı Oculus VR, Xbox 360 Kolunun Ardındaki İsmi Satın Aldı
Facebook‘un sahibi olduğu Oculus VR, Xbox 360 oyun kumandasının tasarımından sorumlu olmasıyla meşhur Carbon Design Group‘u satın aldı. Bugünün erken saatlerinde yapılan açıklamayla duyurulan... Oculus VR, Xbox 360 Kolunun Ardındaki İsmi Satın Aldı

Facebook‘un sahibi olduğu Oculus VR, Xbox 360 oyun kumandasının tasarımından sorumlu olmasıyla meşhur Carbon Design Group‘u satın aldı. Bugünün erken saatlerinde yapılan açıklamayla duyurulan satın alma anlaşması, iki firmanın bir yılı aşkın süredir “henüz açıklanmayan pek çok projede” birlikte çalıştıklarını ortaya koyuyor.

Henüz önünde daha çok yol alan ve kimi kullanıcıların ağırlığından şikâyetçi olduğu Oculus Rift, her geçen gün daha da gelişiyor kuşkusuz. Tahminimiz odur ki Carbon Design Group, tam da burada devreye giriyor: Oculus Rift‘i hem tasarım, hem de ağırlık yönünden daha insancıl bir hâle getirmek için bu satın almanın gerçekleştiğini öngörmek pek de zor değil.

Anlaşmanın detaylarında şu bilgiler yer alıyor: “Bu satın almanın bir parçası olarak Carbon Design Group, Oculus’taki ürün geliştirme takımının önemli bir parçası olacak. Çalışmalarını Seattle’daki Carbon stüdyolarında gerçekleştirecek olan Carbon Design Group, Redmond’daki Oculus ArGe takımıyla da iç içe bir çalışma gerçekleştirecek.

Kinect‘in tasarımında da rol oynayan Carbon Design Group Kreatif Direktörü Peter Bristol da, konu hakkında şu açıklamalarda bulunmuş: “Tasarım ve mühendislik açısından bakacak olursanız, son kullanıcıya sanal gerçeklik sunan ürünler tasarlama evresi oldukça ilginç ve zorlu bir süreç. Bizim bu süreçteki yerimizse, sanal geçekliğin nasıl göründüğünü, nasıl hissettirdiğini ve nasıl çalıştığını belirlemek.

Oculust Rift‘in, bu yılın sonlarında ya da gelecek yılın başlarında piyasaya sunulması bekleniyor.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.