Razer’dan Yeni Kontrolcü: Raion Arcade Razer’dan Yeni Kontrolcü: Raion Arcade
Razer, bugün PS4 ve PC için üretilmiş yeni Raion Arcade stick kontrolcüsü duyurdu. Ayrıntılar haberimizde. Razer’dan Yeni Kontrolcü: Raion Arcade

Razer, bugün PS4 ve PC için üretilmiş yeni Raion Arcade stick kontrolcüsü duyurdu.

Dövüş oyunu toplulukları için sıfırdan tasarlanan Raion, paneli üzerinde 6 düğmeli bir düzen, dokunaklı 8 yönlü bir D-pad ve geleneksel omuz ve tetik düğmeleri ile donatılmış. Bu düzen, hem standart hem de “pençe” tutuşu tarzına alışık oyuncular için daha çeşitli seçenekler sunuyor. Cihazın rekabet modu kesintisiz oyun sağlamak için ekstra düğmeleri devre dışı bırakırken, PS4 dokunmatik panel, oyuncuların konsol işlevlerini yerine getirmesini sağlıyor. Razer Raion, dövüş oyunu topluluğu üyelerinin yardımı ve geri bildirimi göz önüne alınarak tasarlanmış.

Joystick yapısı

Yaygın olarak kullanılan joystick’lerde bulunan düzenden ilham alan Razer Raion’un 6 düğmesi, endüstri standardından biraz daha büyük ve optimum aralıklarla yerleştirilmiş.

Razer Raion, hızlı ve tutarlı kullanım için Razer’ın Sarı Mekanik Anahtarlarını kullanıyor ve 80 milyonluk tuş basım ömrüne sahip.

8 yönlü Mecha-Tactile D-Pad

Razer Raion, Razer Mecha-tactile (dokunsal) 8-yönlü D-pad’e sahip ve çeyrek daire ve yarım daire hareketlerini uygulama imkanı sunuyor.

Konforlu yapısı ve dokunsal geri bildirim sağlama özelliği ile donatılmış duyarlı 8-yönlü D-pad, tuşlara basma hissini de iyi yansıtıyor.

Fiyat ve satışa çıkış

Razer Raion şu anda Avrupa, Asya-Pasifik, Çin, Avusturalya ve Yeni Zelanda’da 99.99$ / 109.99€ fiyatından satışa sunuldu. Yakın zaman içinde Kanada ve ABD’de de satışa sunulacak.

E3 2019: Yeni Xbox Elite Controller Sürümü Geliyor