Blizzard, StarCraft Remastered’ı Duyurdu! Blizzard, StarCraft Remastered’ı Duyurdu!
Blizzard, StarCraft Remastered sürümünün duyurusunu yaptı. Blizzard, StarCraft Remastered’ı Duyurdu!

Blizzard, StarCraft Remastered sürümünün duyurusunu yaptı.

Geçtiğimiz yaz aylarında dedikodu olarak ortaya çıkan oyun, sonunda doğrulandı ve resmen duyuruldu. Orijinal StarCraft ve Brood War genişleme paketini içerecek olan remastered sürümde, 4K grafikler ve 1080p sinematikler bulunacak. Orijinal oynanışın ve oyun dengesinin hiç değiştirilmeyeceği remastered sürüm ayrıca geliştirilmiş seslere ve çizgi roman tarzında ara sahnelere de sahip olacak. Classic Games’ten Pete Stilwell ise konuyla ilgili olarak, “bu, sıkı SC hayranlarına aşk mektubumuz olacak,” diyor.

Öte yandan oyunda -doğal olarak- modern bağlantı sistemleri kullanılacak. Battle.net desteği ile gelecek olan StarCraft Remastered’da arkadaş listesi ve leaderboard’lar gibi birtakım sosyal özellikler de yer alacak.

Oyunun geliştirilmiş eşleştirme sistemine göre, oyuncular seçtikleri ırktaki deneyimlerine göre eşleştirilecek. Ancak oyunun orijinal eşleştirme sistemi de desteklenmeye devam edecek.

Öte yandan Blizzard, bu ayın sonunda StarCraft: Brood War için bir güncelleme yayımlanacağını açıkladı. 1.18 sürümüne yükseltilecek olan oyun, güncellemeden sonra ücretsiz hale gelecek. Ancak tabii ki yaz aylarında çıkacağı açıklanan remastered sürüm ücretsiz olmayacak. Öte yandan ücretsiz orijinal StarCraft ile ücretli remastered sürüme sahip olanlar multiplayer’da beraber oynayabilecek. Gerçekten güzel hamleler geliyor Blizzard’dan. Üstelik remastered’a geçenler ilerleyişlerini kaybetmeden yükseltme yapabilecek.

Daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Oyunun bazı ekran görüntülerine ise aşağıdan göz atılabilir.

Starcraft 2 Nova Covert Ops Görev Paketi İncelemesi