Kategoriler

gamescom 2019: ASUS ROG, En Yeni Oyuncu Ürünlerini Tanıttı

ASUS ROG, gamescom 2019’daki Intelligent Evolution basın etkinliğinde, en son yeniliklerini tanıttı. Ayrıntılar haberimizde.

ASUS ROG, gamescom 2019’daki Intelligent Evolution basın etkinliğinde, en son yeniliklerini tanıttı.

ROG bu yıl, yedi yeni akıllı ürün geliştirdi. Bunlar arasında ROG Rampage VI Extreme Encore ve ROG Strix X299-E Gaming II anakartlar yer alıyor. 144 Hz yenileme hızıyla yerel 4K çözünürlük için Display Stream Compression (DSC) teknolojisini destekleyen 43 inçlik ROG Strix XG43UQ ve 27 inçlik ROG Strix XG27UQ modelleri de dikkat çekiyor. Ayrıca sürekli mekân değiştiren ciddi oyuncular için 240 Hz IPS panelli ve ROG Tripodlu 17,3 inç ROG Strix XG17 de yeni modeller arasında. Dahili joystick’li 16.000 dpi’lik yeni oyun faresi ROG Chakram ve USB-C 2.4 GHz kablosuz arabirime sahip, yapay zeka destekli ROG Strix Go da tanıtılan çevre birimleri arasında.

ROG Rampage VI Extreme Encore

ROG Rampage VI Extreme Encore, popüler ROG Rampage Extreme ve Omega anakartlar serilerini takip ediyor. ROG Rampage VI Extreme Encore, 16 güç kademesi ve iki entegre VRM fanlı aktif bir soğutucuyla geliyor. Anakart ayrıca bir M.2 alüminyum soğutucu ve tek parçalı bir alüminyum arka plaka içeren kapsamlı bir termal tasarıma sahip.

Anakart, USB 3.2 Gen 2×2 (Tip-C), Intel Wi-Fi 6 AX200, yerleşik Aquantia 10 Gbps LAN ve Intel Ethernet dahil olmak üzere en yeni bağlantıları sunuyor. Yeni model, 1,77 inç LiveDash renkli OLED ve ikinci nesil adreslenebilir RGB başlıklarıyla da kişiselleştirme sağlıyor.

ROG Strix X299-E Gaming II

ROG Strix X299-E Gaming II, özellikle hız aşırtma için ideal bir anakart.

12 güç kademesi ve önceden monte edilmiş bir 40 mm fan ile gelen anakart, çift katmanlı tasarıma sahip I/O kapağıyla estetik bir tasarım sunuyor. ROG Strix X299-E Gaming II, üç adet M.2 yuvası, Intel Wi-Fi 6 AX200 ve hem Realtek 2.5 Gbps hem de Intel Ethernet ile yüksek bağlantı performansı sağlıyor. Anakart ayrıca, 1.3 inç LiveDash OLED ile ikinci nesil adreslenebilir RGB başlığının yanı sıra FlexKey ve BIOS Flashback içeren kullanıcı dostu tasarımlara sahip.

ROG Strix XG43UQ DSC

ROG Strix XG43UQ monitörü, DSC teknolojisiyle tek bir DisplayPort 1.4 aracılığıyla 4K 144 Hz çözünürlükteki görüntüleri, görsel kaliteyi olumsuz etkileyen Chroma subsampling olmaksızın gösterebiliyor.

ASUS, ProArt PA32UCX Profesyonel Monitörünü Duyurdu

Strix XG43UQ’un DisplayHDR 1000 uyumluluğuna sahip 43” mat HDR ekranı, yüksek kontrast ve renk performansı için %90 DCI-P3 profesyonel renk gamını destekliyor. Aynı zamanda AMD Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisi ile de çalışıyor.

ROG Strix XG27UQ DSC

ROG Strix XG27UQ, 144 Hz yenileme hızına sahip 4K UHD bir oyun monitörü. Bu 27 inçlik IPS ekran, Quantum-dot teknolojisine sahip. %90 DCI-P3 renk gamı ve DisplayHDR 400 uyumluluğu sunan monitor, Display Stream Compression teknolojisini de destekliyor.

ROG Strix XG17 ve ROG tripod

ROG Strix XG17, 240 Hz yenileme hızı ve 3 ms tepki süresi sunan, 17,3 inçlik IPS Full HD taşınabilir bir oyun paneli. Sadece 1 kg ağırlığında olan monitor, tek şarjla 3 saate kadar 240 Hz çalışmayı destekliyor. Diğer yandan hızlı şarj sistemi sayesinde bir saatlik bir şarj ise 2,7 saatlik ek kullanım sunuyor. Monitörde 48 – 240 Hz arasında çalışan Adaptive Sync desteği de bulunuyor. ROG Strix XG17, dahili bir hoparlörle birlikte geliyor.

ROG Strix XG17 ayrıca, ROG tripod aksesuarı ile birlikte geliyor. ROG Tripod, Strix XG17’yi doğrudan oyun dizüstü bilgisayarının üstüne yerleştirmeyi kolaylaştırarak, genişletilmiş bir genişletilmiş ekran ve oyun alanı oluşturuyor. XG17 ayrıca  konsol oyuncuları için hareket halindeyken bir monitör olarak ya da mobil oyunlar için genişletilmiş bir ekran olarak da kullanılabilir.

ROG Chakram

ROG Chakram, Qi kablosuz şarj destekli ve son kontrol için entegre bir joystick’e sahip olan yeni optik oyun faresi. Qi’ye ek olarak, Chakram’ı sadece 15 dakika boyunca kabloyla şarj etmek, 12 saate kadar oyun oynama için yeterli güç sağlıyor. Kişiselleştirilen ve programlanabilen joystick gerekmediğinde çıkarılabiliyor. 16.000 DPI ve 400 IPS değerlerinde sensöre sahip yeni fare, kablolu, 2.4 GHz ve Bluetooth (BLE) olmak üzere üç farklı bağlantı yöntemi sunuyor. Aynı zamanda ayrılabilir manyetik kapaklar, özel push-fit soket tasarımı kullanıcı dostu özellikler sunuyor.

Fare, DPI’yı tek dokunuşla değiştirebilen bir düğme, döndürülmüş bir düğme ve Aura Sync aydınlatması sunuyor.

ROG Strix Go 2.4

ROG Strix Go 2.4, dünyanın Nintendo Switch ile taşınabilir modda kullanılabilen ve aynı zamanda cep telefonları ve PC’lerle çalışan ilk kablosuz oyun kulaklığı. Kulaklık, dahili bir USB-C 2.4 GHz kablosuz adaptör üzerinden bağlantı sunuyor.

ROG Strix Go 2.4, yapay zeka destekli gürültü önleyici bir entegre mikrofona ve Hi-Res ses sertifikalı 40 mm sürücülere  sahip. ROG Strix Go 2.4, katlanabilir tasarıma, 290g’lık ağırlığa ve hava geçirmez hazne tasarımına da sahip.

ASUS, EPYC 7002 İşlemciler İçin Sunucu ve Sunucu Anakartlarını Duyurdu

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Anakart · Diğer · Ekipman · El Konsolları · Fare · Gamescom · Haber · Konsol · Kulaklık · Masaüstü · Monitör · Nintendo Switch · PC