gamescom 2019: Fuarda Işın İzleme Destekli Oyun Fırtınası! gamescom 2019: Fuarda Işın İzleme Destekli Oyun Fırtınası!
NVIDIA ve ortakları gamescom 2019’da katılımcılara ışın izleme destekleyen AAA oyunları ilk kez deneyimleme imkânı sunuyor. gamescom 2019: Fuarda Işın İzleme Destekli Oyun Fırtınası!

NVIDIA ve ortakları gamescom 2019’da katılımcılara ışın izlemeyi destekleyen, daha önce duyurusu yapılan ve merakla beklenen AAA oyunların ışın izleme efektlerini ilk kez deneyimleme imkânı sunuyor.

Dev franchise’lar, merakla beklenen devam oyunları, yeni franchise’lar ve daha fazlası Köln’de düzenlenen fuarda, yalnızca özel davetlilere yönelik bir etkinlikle görücüye çıktı.

Işın izlemeyi destekleyen yeni oyunlar şu şekilde:

Dying Light 2

Dying Light 2, 17 milyondan fazla oyuncuya Modern Dark Age temasıyla, enfekte olmuş dünyayı gerçek zamanlı ışın izleme özelliğiyle farklı bir seviyede yaşatacak.

Metro Exodus – The Two Colonels

Metro Exodus’un gerçek dünyaya yakın evrensel aydınlatmayı kullanması, onu ışın izleme teknolojisi için vitrin oyun haline getirdi. Şimdi NVIDIA, 4A Games ve Deep Silver, yaklaşmakta olan The Two Colonel DLC’sine yayılmalı aydınlatma (emissive lightning) ile gerçek dünyaya yakın ışın izlemeli evrensel aydınlatmayı (global illumination) ekliyor. gamescom 2019’da ziyaretçiler yaklaşmakta olan The Two Colonel DLC’sini ilk defa oynayabilecek.

Minecraft

NVIDIA ve geliştirici Mojang, oyunun Windows 10 sürümü için yol izlemesi olarak bilinen bir ışın izleme versiyonu ekliyor. Oyun güncellemesinin piyasaya sürülmesiyle Minecraft oyuncuları, Minecraft dünyalarını çarpıcı bir gerçekçilikle gerçek zamanlı ışın izleme ile inşa edebilecek, yaratabilecek ve keşfedebilecekler. Ziyaretçiler, evrensel aydınlatmanın sağladığı gerçekçi ışıklandırma ve canlı renkleri, dünyayı aydınlatan doğal ışığı ve bunun dokulara yayılmasını, ışığın doğru kırıldığı ve yansıdığı gerçekçi bir su dokusunu gamescom’da deneyimleyebilecek.

Performans ve Güç Kıyaslama Uygulaması NVIDIA FrameView Yayında!

SYNCED: Off-Planet

Tencent’in amiral gemisi oyun geliştirme stüdyosu, ışın izleme teknolojisine sahip ilk AAA oyununu tanıtmak için NVIDIA ile işbirliğine gitti. Daha önce duyurulmamış olan SYNCED: Off-Planet, oyuncuların birbirleriyle savaşırken 1.000’den fazla “Nano Zombies”e karşı hayatta kalmaya çalışacakları, ışın izlemeli yansımaları ve gölgeleri kullanacak PvPvE türünde yepyeni bir franchise.

Buna ek olarak, NVIDIA ve program geliştirici iş ortakları, aşağıdakiler dahil olmak üzere ilk kez ışın izlemeli efektler ortaya koyan birkaç ışın izlemeli oyuna da öncülük ediyor:

Call of Duty: Modern Warfare

Activision, Modern Warfare serisinin yeni oyunun gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi desteğiyle geleceğini duyurdu. Game Critics Best of E3 2019 tarafından “En İyi Çevrimiçi Çok Oyunculu Oyun” ödülünü alan ve satış rekorları kıran serinin yeni oyunu, 25 Ekim’de dünya çapında piyasaya sürülecek.

Control

Control, 27 Ağustos’ta piyasaya sürülecek ve GeForce RTX bundle kapsamında satılacak. Oyun, NVIDIA DLSS teknolojisinin yanı sıra ışın izleme yansımaları, gölgeler ve evrensel aydınlatmayı da destekliyor. Ayrıca çoklu ışın izleme efektlerini destekleyen ilk oyunlardan biri olarak öne çıkıyor.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

GDC 2019’daki en büyük beş duyurudan biri olan oyunla ilgili, NVIDIA’nın etkinliğine katılanlar, ışın izlemeli yansımaları içeren ve merakla beklenen Vampire RPG’nin rehberli sunumunu alma şansına sahip oluyor.

Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion da ışın izleme özelliğine sahip olacak. Ziyaretçiler, oyunda ilk kez ışın izlemeli yansımaları deneyimleyecek.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood, gamescom’daki ikinci GeForce RTX bundle oyunu.

gamescom 2019’da ayrıca, heyecanla beklenen Cyberpunk 2077 de dahil olmak üzere, ışın izleme teknolojisinin deneyimlenebileceği demolar da yer alıyor. Oyun sunumları, CD Projekt Red standında gün boyunca her 30 dakikada bir gerçekleşiyor. Ziyaretçiler, oyun geliştirici ekibin üyeleri tarafından canlı olarak oynanacak oyunu izleyebiliyor.

NVIDIA’nın RTX Super Serisi Neler Sunuyor?