Kategoriler

​Na’Vi, Şampiyonluğa Doymak Bilmiyor

Nefes nefese geçen final maçında geçtiğimiz yılın şampiyonları HellRaisers’la karşılaşan Na’vi, kupayı kaldıran taraf olmayı başardı.

Nefes nefese geçen final maçında geçtiğimiz yılın şampiyonları HellRaisers’la karşılaşan Na’vi, kupayı kaldıran taraf olmayı başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=-1yIoSKn-xo&feature=youtu.be

8-9 Nisan tarihlerinde Varşova’nın dev etkinlik merkezi Torwar Hall’da düzenlenen World of Tanks dünya şampiyonasında, kupayı kaldıran ve büyük ödülün sahibi olan takım Natus Vincere (Na’Vi) oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen en iyi 12 World of Tanks takımının karşı karşıya geldiği yarışmada katılımcılar 300.000 dolarlık ödül havuzundan pay alabilmek için yarıştı.

Karşılaşmanın ilk gününde dört grup, toplam 12 maçta karşı karşıya geldi. Geçen yılın şampiyonları HellRaisers ve Na’vi Gold Bass’i 5-0 ve 5-1 yenerek elediler. Wombats on Tanks, SIMP’i 5-0, Red Canids’i ise 5-1 yenmeyi başardı. Amerika Birleşik Devletleri’nin umudu olarak turnuvaya gelen eClipse ise Kazna Kru ve Tornado Rox karşısında varlık gösteremeyerek Gold Bass, Red Canids ve EL Gaming ile birlikte ilk gün elenip oyuna veda etti.

Torwar Hall’da finalleri izlemeye gelenler, heyecanlı maçların yanı sıra 28 PC oyun istasyonunda oyunu oynadılar ve profesyonel oyuncuların sunumunda ilk kez gerçekleştirilen World of Tanks VR Experience’ta yer alma fırsatı buldular. Kazandıkları hediyeler ve T-34-85 de cabası.

Grand Finals 2016’ın ödül havuzu şu şekilde dağıldı:

  • Birincilik—$150,000—Na’Vi
  • İkincilik— $75,000—HellRaisers
  • Üçüncülük—$35,000—Wombats on Tanks
  • Dördüncülük—$20,000—Not So Serious
  • Beşinci, Altıncı, Yedinci ve Sekizincilik—$5,000—Tornado.Rox, YaTo, SIMP and Kazna Kru.

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
E-Spor · Haber · Oyun Haberleri · World of Tanks