27,000 Dolar’lık Super Mario Bros. Saatini Kim İster? 27,000 Dolar’lık Super Mario Bros. Saatini Kim İster?
Super Mario Bros. piyasaya çıktığından beri tonla ilginç ürününü gördük ama bu saat içlerinde en az satılanı olacak gibi görünüyo 27,000 Dolar’lık Super Mario Bros. Saatini Kim İster?

Super Mario Bros. piyasaya çıktığından beri tonla ilginç ürününü gördük ama bu saat içlerinde en az satılanı olacak gibi görünüyor.

Şu anda Japonya’da düzenlenmekte olan “19. World Watch Fair”, dünyanın her yerinden saat üreticilerini ve meraklılarını biraraya getiriyor. Bu fuarın bizi ilgilendiren kısmı ise, Japon mağazası Mitsukoshi’nin Nihonbashi şubesinde satılmakta olan özel bir saat. Super Mario Bros. temalı bu saatin -bizce- en büyük özelliği 2,700,000 Yen’e satılıyor olması.

27,000 Dolar’lık Super Mario Bros. Saatini Kim İster?

İsviçreli ünlü saat yapımcısı Romain Jerome’un tasarımı olan saatin fiyatı, günümüz kuru ile yaklaşık 27,000 ABD Doları’na denk düşüyor. Ama sınırlı üretilmiş bu saati satın alanlar, saat üzerinde oyun falan oynayamıyor. Yani bu saat, sadece saati gösteriyor.

Çok işlevli elektronik cihazların hakim olduğu bir çağda, bu Super Mario Bros. temalı saate 27,000 Dolar vermek isteyenler; uyaralım, Ağustos sonuna kadar vaktiniz var!

Super Mario Bros 3’ü 2 Saniyede Bitirdiler!Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.