Acer, Predator Orion ve Nitro Masaüstü Oyun Bilgisayarlarını Güncelledi Acer, Predator Orion ve Nitro Masaüstü Oyun Bilgisayarlarını Güncelledi
(Haber Bülteni) Acer,  Predator Orion 3000  ve Nitro 50 serilerine güncellemeler ve geliştirmeler getiren masaüstü oyun portföyünü yenilediğini duyurdu. Her iki seri de en... Acer, Predator Orion ve Nitro Masaüstü Oyun Bilgisayarlarını Güncelledi

(Haber Bülteni)

Acer,  Predator Orion 3000  ve Nitro 50 serilerine güncellemeler ve geliştirmeler getiren masaüstü oyun portföyünü yenilediğini duyurdu. Her iki seri de en yeni 11. Nesil Intel Core veya AMD Ryzen 5000 Serisi masaüstü işlemciler ile NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi GPU’ların yanı sıra, bir dizi genel iyileştirme içerecek şekilde güncellenmiş.

 
Predator Orion 3000

Predator Orion 3000 (P03-630), 11. Nesil Intel Core i7 İşlemci, NVIDIA GeForce RTX 3070 GPU ve 64 GB’a kadar 3200 Hz DDR4 bellek ile geliyor. Bu performans, donanım ve yazılım verimliliğini artıran, sorunsuz oyun oynama, yüksek kare hızları ve sürükleyici bir gerçekçilik sağlayan yeni Intel Core i7 işlemci çekirdek mimarisi ile daha da güçlendirilmiş.

Predator Orion 3000’in GeForce RTX 3070 GPU’su, NVIDIA’nın 2. nesil RTX mimarisi olan NVIDIA Ampere mimarisi tarafından destekleniyor. Geliştirilmiş Işın İzleme Çekirdekleri ve Tensor Çekirdekleri, yeni akış çoklu işlemcileri ve yüksek hızlı G6 bellek ile en talepkâr oyunlarda bile ihtiyaç duyacağınız gücü sağlıyor. Sistemi soğutmak için 92×92 mm özel tasarımlı FrostBlade fan, Orion 3000’in optimum seviyelerde çalışacak şekilde soğutulmasını sağlamak için hem yüksek statik basınç hem de hava akışı sağlayan özel patentli kanatlara sahip. Biri doğrudan FrostBlade fanının göbeğine yerleştirilen dört RGB LED bulunan sistemde kullanıcılar, Acer’ın sistem durumu, aydınlatma ve fan hızını tek noktadan izleyip yönetebilecekleri özelleştirilmiş uygulaması PredatorSense’ten faydalanarak kasanın ön kısmındaki dikey ışık çubuklarını da özelleştirebilirler.

Yüksek hızlar için Intel Killer  E2600 ve MU-MIMO özellikli Wi-Fi 6’nın yanı sıra, Tip-A ve Tip-C destekli USB 3.2 Gen2 yuvalarıyla geniş bağlanabilirlik seçenekleri ile DTS:X Ultra ses sunan Predator Orion 3000, EMI uyumlu temperli cam yan paneliyle kasa içi aydınlatmaları görebilmeyi de sağlıyor. 2 TB’a kadar PCIe NVMe SSD (1TB x 2) ve 6 TB’a kadar (3TB x 2) depolama desteği ile istenen her şey için de bolca yer sunuyor.

                       

Acer Nitro 50

Nitro 50 (N50-120 [AMD] ve N50-620 [Intel]) serisi, daha iyi oyun oynama, ekstra özellikler ve daha sürükleyici bir deneyim başta olmak üzere, her alanda iyileştirme isteyen oyuncular için tasarlanmış. AMD Ryzen 9 5900 Serisi veya 11. Nesil Intel Core  i7 masaüstü işlemcileri ile gelen bilgisayar, NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti GPU sayesinde içerik oluşturma ve video düzenleme gibi grafik yoğun görevleri desteklemek için yeterli. Her iki Nitro 50 modeli de 64 GB’a kadar çift kanallı 3200 MHz DDR4 bellek, çift 3,5” SATA3 HDD yuvası (en fazla 3 TB x2), M.2 2280 PCIe NVMe SSD yuvaları, 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6, Dragon LAN 1G Ethernet ve USB 3.2 Gen 2 Tip-C ve Tip-A bağlantı noktaları ile geliyor.

Siyah metal kasalı Nitro 50 oyun bilgisayarları, gecikmesiz bir oyun deneyimi ve yüksek kare oranları sunuyor. Nitro Serisi masaüstü bilgisayarlar, Qi standardını destekleyen tüm mobil cihazlarla çalışan yerleşik bir kablosuz şarj istasyonu ile sipariş edilebiliyor. Nitro 50’de ayrıca mobil cihazları 5W kablosuz şarj cihazlarından daha hızlı ve 60 dakika içinde şarj edebiliyor. Diğer özellikleri arasında DTS: X Immersive Audio, Windows 10 Home, FrostBlade Soğutma, Wi-Fi 6 işlevi ve oyunlardaki modu belirlemeyi sağlayan ateş kırmızısı LED’ler bulunuyor. NitroSense sistem yönetimi yazılımı ise CPU ve GPU sıcaklıklarını izlemenin yanı sıra, fan hızını ayarlama olanağı sağlıyor. 

Predator Orion 3000 (P03-630) Ekim ayında EMEA bölgesinde 949 euro’dan başlayan; Nitro 50 (N50-620) ise Ekim ayında EMEA bölgesinde 799 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

                 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.