11. Nesil Intel Core İşlemcili Acer Swift 5 Türkiye’de Satışta 11. Nesil Intel Core İşlemcili Acer Swift 5 Türkiye’de Satışta
(Haber Bülteni) Acer, 11. nesil Intel Core işlemcilerle güçlendirilmiş ve hafif tasarımıyla öne plana çıkan yeni Swift 5 dizüstü bilgisayarları Türkiye’de satışa sundu. Yeni... 11. Nesil Intel Core İşlemcili Acer Swift 5 Türkiye’de Satışta

(Haber Bülteni)

Acer, 11. nesil Intel Core işlemcilerle güçlendirilmiş ve hafif tasarımıyla öne plana çıkan yeni Swift 5 dizüstü bilgisayarları Türkiye’de satışa sundu.

Yeni Swift 5, yüksek kaliteli magnezyum lityum ve magnezyum alüminyum alaşımından üretilen 14,95 mm inceliğinde kasaya sahip. 11. nesil Core işlemciler, Intel Iris Xe grafik işlemci ve yüksek hızlı 512 GB PCIe SSD depolamayla çalışan dizüstü, toplam 1 kg’ın altında bir ağırlıkla sunuluyor. Türkiye’de satışa sunulan i5-1135G7 işlemcili yeni Swift 5 modelleri, 8 GB LPDDRAX belleklerle donatılmış.

Tasarım ve İşlevsellik

Sis yeşili rengindeki metal kasası, altın renkli hatlarla çevrelenen Swift 5, özel tasarlanan menteşesi sayesinde ekran açıkken cihazı hafif bir şekilde yükseltiyor. Böylece daha rahat bir yazma deneyimi ve daha iyi termal performans elde ediliyor. 300 nit parlaklık sunan 14 inç FHD IPS dokunmatik ekran, sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve ince çerçeveleriyle gövdenin yüzde 90’ını kaplıyor.

       

Yeni Swift 5’in 56 Wh pili, hızlı şarj özelliği sayesinde 30 dakika şarjla 4 saat kesintisiz kullanım imkanı sunuyor. USB Type-C, Thunderbolt 4 ve USB 3.2 Gen 2 girişleri bağlantı seçeneklerine ek olarak çift bant Intel Wi-Fi 6 (GIG+) ve Bluetooth 5.1 sayesinde kullanıcılar istedikleri her an kesintisiz bağlantıda kalabiliyor.

Swift 5 kullanım kolaylığı ve güvenlik için Windows Hello destekli yerleşik parmak izi okuyucuya sahip. Wake on Voice desteği ise ekran kapalıyken bile Windows 10’a sesli sorular sorma imkanı veriyor.

Yeni Acer Swift 5’in 11. Nesil Intel Core i5-1135G7 işlemci ve 8 GB ile gelen modeli 9.859 TL’lik fiyatla Türkiye’deki tüketicilerin beğenisine sunuldu. Intel Core i7-1165G7 işlemcili 16 bellekli model ise Ocak 2021’de raflardaki yerini alacak.

 

       Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.