Acer, TravelMate Dizüstü Bilgisayar Serisine 3 Yeni Model Ekledi Acer, TravelMate Dizüstü Bilgisayar Serisine 3 Yeni Model Ekledi
(Haber Bülteni) Acer, kurumsal kullanıcılara yönelik TravelMate serisine üç yeni dizüstü bilgisayar modeli eklediğini duyurdu. Yeni modeller arasında dokunmatik ekranlı dönüştürülebilir TravelMate Spin P4... Acer, TravelMate Dizüstü Bilgisayar Serisine 3 Yeni Model Ekledi

(Haber Bülteni)

Acer, kurumsal kullanıcılara yönelik TravelMate serisine üç yeni dizüstü bilgisayar modeli eklediğini duyurdu. Yeni modeller arasında dokunmatik ekranlı dönüştürülebilir TravelMate Spin P4 (TMP414RN-51), geleneksel tasarımlı modelleri tercih edenler için güçlü ve taşınabilir TravelMate P4 (TMP414-51) ve bir iş gününde ihtiyaç duyulacak pil ömrüne ve giriş çıkışlara sahip dayanıklı TravelMate P2 (TMP214-53) bulunuyor.

Iris X grafikli 11. Nesil Intel Core işlemcilerin yanı sıra NVIDIA GeForce MX350 modeline kadar GPU seçenekleri sunan, 32 GB’a kadar DDR4 RAM, 4 hat PCIe SSD ve 1 TB M.2 SSD depolamaya sahip TravelMate dizüstü bilgisayarlar güçlü performans sunuyor. Kullanıcılar, bu cihazlarla tüm bir iş gününü tamamlayabiliyor. Acer TravelMate Spin P4 ve TravelMate P4 modellerinin pili 15 saate kadar dayanırken TravelMate P2 de 13 saate  kadar pil ömrü sunabiliyor.

Ayrıca, TravelMate Spin P4 modellerinde çizilmelere karşı dayanıklı 14 inç Full HD Corning Gorilla Glass dokunmatik ekran yer alıyor. 360 derece döndürülebilen bu ekran dizüstü, stant, çadır veya tablet modlarında kullanım imkanı sağlıyor. Precision Touchpad hareketlerle rahat kullanım sunarken cihazın içinde saklanabilen Acer Active Stylus ve Windows Ink de çizim yapmayı ve not almayı kolaylaştırıyor.

Sağlamlık, Taşınabilirlik ve Uzaktan Yönetim

TravelMate P4 ve TravelMate Spin P4 evde çalışmaya geçişi kolaylaştıran bir dizi yüksek kaliteli özelliğe sahip. MIL-STD-810G standartlarına uyacak şekilde üretilen bu dizüstü bilgisayarlar, sıvı dökülmesine dayanıklı klavye, darbe ve düşmelerde hasar görmeyi önleyen darbe emici köşeler gibi koruyucu özelliklerle de donatılmış. Yukarı dönük hoparlörleriyle konferans görüşmelerinde daha net sesler sunan TravelMate P4 ve TravelMate Spin P4, yalnızca 1 saat şarj ile pilin %80’ini doldurabiliyor.

Çok yönlü yarı metal tasarımıyla hafif ve son derece kompakt bir yapıda olan güçlü TravelMate Spin P4 yalnızca 1,53 kg ağırlığında. TravelMate P4 ise 1,45 kg ağırlığa sahip. Her iki model de 18 mm’den daha ince. Dokulu üst kapağa sahip TravelMate P2 ise 1,625 kg ağırlığında ve 20 mm inceliğinde. Her üç model de daha sorunsuz bir kablosuz bağlantı deneyimi için Intel Wi-Fi 6 (Gig+) teknolojisiyle geliyor. eSIM ile 4G LTE bağlantısı da sunan ürünler, iş için seyahat edenlerin yerel ağlara anında bağlanmasını ve SIM kart değiştirmeye veya mağazaya gitmeye gerek kalmadan yeni veri tarifelerini kullanmaya başlamasını sağlıyor.

Üç yeni TravelMate modelinde de Intel  Thunderbolt  4 girişi bulunuyor. 40 Gbps hızda veri aktarımı yapabilen bu giriş diğer tüm bağlantı noktası türlerinden 4 kat daha fazla veri ve 2 kat daha fazla video bant genişliği sunuyor. Bunlara ek olarak, tüm modeller uzaktan yönetim için Acer Office Manager çözümüyle geliyor.

TravelMate P4 ve TravelMate Spin P4 modellerinde sağlam güvenlik sunan Trusted Platform Module (TPM) 2.0 yongası, sistem açılırken herhangi bir sızıntı belirtisi olup olmadığını kontrol ediyor. Windows Hello ile daha güvenli oturum açma özelliğinden yararlanmak için ürünlerde IR kamera ve parmak izi okuyucu bulunuyor. Dahili web kamerasının kapağı da gizliliğinizi koruyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

TravelMate P2 (TMP214-53), Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 759 €’dan ve TravelMate P4 (TMP414-51) ise 899 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. TravelMate Spin P4 (TMP414RN-51), Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 999 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.