Acer’den Öğrenciler için Yeni TravelMate Spin B3 Dizüstü Bilgisayar Acer’den Öğrenciler için Yeni TravelMate Spin B3 Dizüstü Bilgisayar
(Haber Bülteni) Acer, öğrenciler için özel tasarlanan, askeri düzeyde dayanıklılık sunan dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı TravelMate Spin B3’ü (TMB311R-32) tanıttı. Dokunmatik ekranlı cihaz Full HD... Acer’den Öğrenciler için Yeni TravelMate Spin B3 Dizüstü Bilgisayar

(Haber Bülteni)

Acer, öğrenciler için özel tasarlanan, askeri düzeyde dayanıklılık sunan dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı TravelMate Spin B3’ü (TMB311R-32) tanıttı. Dokunmatik ekranlı cihaz Full HD web kamerası ve Intel Wi-Fi 6 ile öğrencilere medya ağırlıklı öğrenim materyalleri kullanılan interaktif ya da sanal sınıflarda destek oluyor. Acer TravelMate Spin B3, gündelik kazalara karşı koruma sağlayan güvenilir bir cihaz olarak lanse ediliyor.

En yeni Intel Pentium Silver işlemcilere kadar destek veren Acer TravelMate Spin B3, 12 saate kadar pil ömrü sunarak öğrencilerin bir okul günü boyunca cihazı şarj etmeden kullanmasını sağlıyor. Askeri düzeyde dayanıklılık ve şok emici tampon ile cihaz 60 kg’a kadar yük taşıyabiliyor ve günlük kullanıma bağlı yıpranmalara karşı yüksek dayanıklılık sunuyor. Mekanik klavyesi de dizüstü bilgisayarın dayanıklılığına katkı sağlıyor: Her tuş basımında, içerisindeki plastik kanatlar kasaya tutunarak hızlı yazmadan dolayı ortaya çıkabilecek aşınmaları önlüyor.

Öğrencilerin ders çalışırken bilgisayar başında bir şeyler yiyip içebileceklerini düşünen Acer, özel drenaj sistemi sayesinde, hafif sıçramalara karşı suyun kasanın altından akmasını sağlayarak dizüstü bilgisayarı koruyor. Touchpad de ayrıca nem dayanıklılığı özelliği sunuyor.

Antimikrobiyal Özellikler

Acer TravelMate Spin B3’ün dokunmatik ekranı, koku ve leke yapan mikro organizmaların çoğalmasını engellemek için özel formüle edilmiş antimikrobiyal Corning Gorilla Glass katmanı ile kaplı. Ayrıca, klavye kaplamasında, touchpad’de ve bilek dinlendirme yüzeyinde yer alan ( isteğe bağlı BPR ve EPA uyumlu gümüş iyon antimikrobiyal ajan sayesinde) JUS Z 2801 ve ISO 22196 test protokolündeki geniş bakteri kapsamı için yüksek bir mikrop arındırma oranı sunuluyor.

Acer TravelMate Spin B3’ün dönüştürülebilir tasarımı ile öğrenciler tablet ya da dizüstü modunda hazırladıklarını ekran modunda başkalarına gösterebiliyor. Cihaz ayrıca stant moduna alınabiliyor. Bu modda klavye ekranı tutacak şekilde kaldırılarak konumlandırılabiliyor ve video izlerken ya da online derslere katılırken masanın üzerinde daha fazla alan açmayı sağlıyor. İsteğe bağlı Wacom AES kalem ve 5 MP HDR ön kamera kullanılabiliyor.

Bunlara ek olarak, dizüstü bilgisayar online eğitimin dezavantajlarını ortadan kaldıran çeşitli bağlanabilirlik seçenekleri taşıyor. Intel Wi-Fi 6, son derece hızlı bir kablosuz bağlantı sağlarken, stratejik olarak konumlandırılmış kablosuz anten ve 2×2 MU-MIMO, çok kullanıcılı ortamlarda bağlantı kalitesinin üst seviyede tutmaya yardımcı oluyor. İsteğe bağlı 4G LTE bağlantısı ile öğrenciler Wi-Fi kapsama alanında olmasalar dahi, ek kişisel bant genişliği ile derslerine katılabiliyor, ödevlerini yapabiliyor, buluttaki uygulamalara erişebiliyorlar.

Cihazdaki tam işlevli USB 3.2 Gen 1 Type-C bağlantısı daha yüksek hızlı veri aktarımı imkanı verirken, RJ45 yuvası ile doğrudan Ethernet, HDMI yuvası ile de harici ekran bağlantısı kurabilmek mümkün oluyor. Acer, dizüstü bilgisayara son dokunuş olarak, ön kapağa bir pil göstergesi koymuş. Bu sayede öğretmenler sınıfta şarja ihtiyaç duyan cihazları bir bakışta görebiliyorlar.

Acer TravelMate Spin B3 (TMB311R-32), bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren EMEA bölgesinde 409 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.