Acer’dan Yeni ConceptD Bilgisayarlar Acer’dan Yeni ConceptD Bilgisayarlar
(Haber Bülteni) Acer’ın next@acer global basın konferansında, profesyonel ve amatör içerik üreticilerine yönelik üst düzey bilgisayar markası ConceptD serisine yeni modeller eklediği duyuruldu. Güçlü... Acer’dan Yeni ConceptD Bilgisayarlar

(Haber Bülteni)

Acer’ın next@acer global basın konferansında, profesyonel ve amatör içerik üreticilerine yönelik üst düzey bilgisayar markası ConceptD serisine yeni modeller eklediği duyuruldu. Güçlü bir orta boy kule tipi masaüstü bilgisayar olan yeni ConceptD 300, BIM ve CAD projeleri ile yoğun 3D modelleme, görüntü işleme ve animasyon çalışmaları için tasarlanmış. ConceptD 7 ve ConceptD 7 Pro dizüstü bilgisayarlar ise 10. Nesil Intel Core işlemciler ve Acer’ın yeni Vortex Flow soğutma teknolojisiyle yenilendi.

ConceptD 300

ConceptD masaüstü serisinin son üyesi ConceptD 300, 18 litrelik orta boy kule tipi biçimi ve şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. Beyaz kaplama, üst kısımda ahşap panel ve öndeki siyah panel farklı bir tasarım oluşturuyor. Ön kısımdaki geniş üçgen dokulu hava girişi ve yan taraftaki havalandırma bölümü yeterli soğutma sağlarken gürültü düzeyini 40 dBA’dan daha düşük seviyeye getirebiliyor.

Cihaz sahip olduğu 10. Nesil Intel Core i7 işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3070 Grafik Kartı ve 64 GB DDR4 2666 MHz bellek sayesinde video düzenleme, CAD ve 3D modelleme projeleri ve iş akışlarında rahatça kullanılabiliyor. 4 TB’a kadar sabit disk ve 1 TB’a kadar hızlı PCIe M.2 SSD depolama ile ConceptD 300 mimarlar, 3D sanatçıları ve video editörleri için ideal.

Ön panelde ayrıca kolay erişim için ergonomik bir biçimde tasarlanan giriş çıkışlar bulunuyor. Birden çok USB 3.2 girişi, entegre SD kart okuyucu, çoklu ekran desteği ve 10 Gbps hızında veri aktarımı için USB Type-C girişi ile eksiksiz bağlantı seçenekleri de sunuluyor.

ConceptD 7 ve ConceptD 7 Pro Dizüstü Bilgisayarlar

ConceptD dizüstü bilgisayarlar, çoğunlukla uzaktan bağlantı ile çalışması gereken profesyoneller ve içerik üreticilerine cevap verecek performansı ve taşınabilirliği sunuyor. ConceptD dizüstü bilgisayarlar güçlü işlemcilere ve grafik kartlarına, yüksek kaliteli ekranlara ve üstün soğutma teknolojilerine sahip. Metal yüzeylere sertlik, sağlamlık, kir ve sararmaya dayanıklılık katan özel katı seramik koruyucu katman sayesinde her zaman temiz ve yeni gözüken kasa, saf beyaz renkli ince ve hafif yapısıyla dikkat çekiyor.

Yenilenen ConceptD 7 dizüstü bilgisayar modelleri akıllı performans için yerleşik yapay zekaya sahip 10. Nesil Intel Core işlemcilerle masaüstü düzeyinde performans gösteriyor. Yeni modellerde ayrıca Intel Wi-Fi 6 (Gig+), Thunderbolt 3 teknolojisi ve 4K IPS ekran bulunuyor. Güvenilir kablosuz bağlantı standart  802.11ac 2×2 80 MHz (867 Mbps) bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek hız sunuyor. Bu da yayınlarda veya video konferanslarda büyük önem taşıyan gecikmeyi azaltıyor.

ConceptD 7 Pro, NVIDIA Quadro RTX 5000 GPU içeren modellere sahip. Bu GPU’da 3072 CUDA Çekirdeği, 48 RT Çekirdeği, 384 Tensor Çekirdeği ve 16 GB ultra hızlı GPU belleği bulunuyor. Bu sayede cihaz aynı anda çok sayıda içerik üretme uygulamasını çalıştırabiliyor. ConceptD 7’de yer alan NVIDIA GeForce RTX GPU’lar ise dijital materyaller oluşturmak, YouTube veya uzun metrajlı filmler için videolar hazırlamak, gerçek zamanlı 3D içerikler üretmek veya Twitch üzerinden canlı oyun yayını yapmak için ideal.

ConceptD 7 dizüstü bilgisayarların ayırt edici özelliklerinden olan PANTONE Onaylı 15,6 inç UHD (3840 x 2160) 4K IPS ekran, Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 2 seviyesinde  renk doğruluğu sunuyor.

Her iki modelde de özel olarak geliştirilen yeni bir soğutma çözümü kullanılıyor. Üç adet verimli fan ile çalışan Acer’ın en yeni soğutma teknolojisi, çok iyi bir aerodinamik “girdap akışı” (Vortex Flow) oluşturuyor. Bu da gürültü düzeyini 40 dBA’nın altına çekmenin yanı sıra iç kısımdaki bileşenlerin ağır yük altındayken bile serin kalmasını sağlıyor.

Yenilenen USB 3.2 Gen 2 girişleri kameralarla ve harici sürücülerle hızlı bağlantı (10 Gbps’e kadar) kurarken, Thunderbolt 3 ise 40 Gbps ile hızlı veri aktarımı sunuyor. USB-C üzerinden DisplayPort özelliği birden fazla ekranla hızlı ve sorunsuz bağlantı imkanı veriyor. Corning Gorilla Glass ile yenilenen touchpad ise daha net ve hassas bir kullanım sunuyor. Son olarak, DTS X: Ultra Audio canlı yayınlar, sunumlar ve çevrim içi toplantılar için önemli olan üstün ses kalitesini sağlıyor.

Fiyat

ConceptD 300, Kasım ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.299 €’dan başlayan fiyatlarla, ConceptD 7 Pro, Ekim ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 3.699 €’dan başlayan fiyatlarla ve ConceptD 7, Ekim ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2.899 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.