Acer’ın Ödüllü ConceptD 3 Dizüstü Bilgisayarı Acer’ın Ödüllü ConceptD 3 Dizüstü Bilgisayarı
(Haber Bülteni) Acer ConceptD 3 dizüstü bilgisayarlar, 10. Nesil Intel Core i5-10300H işlemci, NVIDIA GeForce GTX 1650Ti grafikler, 16 GB DDR4 bellek ve 512... Acer’ın Ödüllü ConceptD 3 Dizüstü Bilgisayarı

(Haber Bülteni)

Acer ConceptD 3 dizüstü bilgisayarlar, 10. Nesil Intel Core i5-10300H işlemci, NVIDIA GeForce GTX 1650Ti grafikler, 16 GB DDR4 bellek ve 512 GB PCIe SSD kombinasyonu sunuyor. Taiwan Excellence 2021 ve Taiwan Excellence Silver 2021 ödüllerine layık görülen ConceptD 3, hem işlevselliği hem de tasarımı bir arada sağlıyor.

ConceptD 3’ün PANTONE onaylı FHD (1920 x 1080 piksel) IPS ekranı, sRGB yüzde 100 renk gamı ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor. Dolayısıyla da renk hassasiyetinin maksimum önem kazandığı tasarım işlerinde, kullanıcılara renk doğruluğunu garanti ediyor. Parlama önleyici Corning Gorilla Glass 5 kaplaması ise ekranın her ortamda bu doğruluğu sürmesini mümkün kılıyor.

 

 

Özel katı seramik koruyucu katman sayesinde sağlam, lekeye dayanıklı ve pürüzsüz beyaz kaplamasıyla öne çıkan ConceptD 3, magnezyum ve alüminyum alaşımı sayesinde 1,7 kg ağırlığa sahip. Normal alüminyumla karşılaştırıldığında aynı kalınlıkta yüzde 20 daha hafif ve neredeyse iki kat daha dayanıklı. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda gün boyu dayanan pil ömrüyle hareket halindeyken dahi daha rahat ve konforlu bir çalışma deneyimi sağlıyor.

 

Sıcaklık ve Gürültü Kontrolü

Acer, yüksek işlemci ve grafik gücü gerektiren donanımlarda oluşması muhtemelen ısınma sorununu, 2 adet soğutma fanı ve 2 adet ısı borusu ile yeni termal soğutma teknolojisi sayesinde çözüyor. Bu teknolojinin oluşturduğu aerodinamik “girdap akışı”, tüm bileşenlerin serin kalmasını sağlarken yüzeyde sıcaklık oluşmasını da engelliyor. Üstelik yüksek performansla çalışan bilgisayarın gürültü düzeyini de 40 dBA’nın altında tutuyor.

Tam boy klavye, görüntüleri hazır bir şekilde kırpmak veya renk profillerini değiştirmek için ortam içerikleri odaklı kısayol tuşlarına sahip. Daha geniş dokunmatik fare ve yumuşak bir geçişle yanıp sönen sarı renkli arka ışık ise düşük ışıklı ortamlarda bile işlerin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesini sağlıyor.

 

 

Makas anahtarlı klavyenin dokunma hissi tasarımı ve 1,55 mm’lik tuş hareketi mesafesi daha akıcı, konforlu ve daha sessiz bir yazma deneyimini mümkün kılıyor. Corning Gorilla Glass kaplı dokunmatik fare, kaydırma ve gezinme sırasında daha fazla alan sağlamak ve Windows’daki çoklu dokunma hareketlerini desteklemek için önceki nesle göre yüzde 27 oranında daha büyük tasarlanmış.

Bağlantı Seçenekleri

Intel Wi-Fi 6 (Gig+) standardına sahip ConceptD 3, standart 802.11ac 2×2 80 MHz (867 Mbps) bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek bağlantı hızı sunuyor. Bu özellik kullanıcıların, yayın yaparken veya video konferanslarda karşılaştıkları gecikmeyi azaltıyor. Dizüstü bilgisayar, HDMI, 3 adet 2. Nesil USB 3.2, SD 7.0 kart okuyucu, 40 Gb/sn’ye kadar dosya aktarım hızına sahip Thunderbolt 3 ve USB Type-C gibi bir profesyonelin ihtiyaç duyulabileceği tüm bağlantı noktalarına sahip. ConceptD 3 dizüstü bilgisayar ISV sertifikalı donanımlar sunuyor.

 

ConceptD 7

ConceptD 7’nin PANTONE onaylı 4K UHD IPS ekranı, Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor. ConceptD 7 dizüstü bilgisayar, 10 Nesil Intel Core i7-10750H işlemci, NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER MaxQ grafik kartı, 16 GB DDR4 bellek ve 1 TB PCIe NVMe SSD şeklinde güçlü bir konfigürasyon sunuyor. ConceptD 7 aynı zamanda 2020 Red Dot Tasarım Ödülünün sahibi olan modeller arasında yer alıyor.

Ayrıca Acer, ConceptD dizüstü bilgisayarlarında kullanıcılara “Dayanıklılık Sözü” veriyor. “Acer Dayanıklılık Sözü” kampanyası kapsamında kullanıcılara, ilk bir yıl içinde üründe bir donanım arızası oluşması ve garanti kapsamında onarılması halinde, ürün için ödenen bedelin yüzde 100’ünün (KDV hariç) geri ödenmesi talebinde bulunma hakkı veriliyor. Bunun için kampanya kapsamındaki ürününün alındıktan itibaren 30 gün içinde kaydının yapılması ve 1 yıl içinde arıza oluşması durumunda arızayı bildirmek için müşteri iletişim merkezinin (0850 222 2237) aranması ve geri ödeme talebinin işleme alınması için de ilgili web sitesindeki kısa formun doldurulması yeterli oluyor.

Acer ConceptD 3 dizüstü bilgisayar, 12.999 TL, ConceptD 7 ise 21.999 TL fiyatıyla satışta.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.