ADATA’dan Yeni Nesil DDR5 Bellek Duyurusu ADATA’dan Yeni Nesil DDR5 Bellek Duyurusu
(Haber Bülteni) ADATA Technology, yeni nesil DDR5 bellek modelleri üzerinde çalıştığını duyurdu. Marka, kullanıcılara daha yüksek hız, kapasite ve işlemci çekirdeği başına daha fazla... ADATA’dan Yeni Nesil DDR5 Bellek Duyurusu

(Haber Bülteni)

ADATA Technology, yeni nesil DDR5 bellek modelleri üzerinde çalıştığını duyurdu. Marka, kullanıcılara daha yüksek hız, kapasite ve işlemci çekirdeği başına daha fazla bant genişliği sunacak yeni bellekleri geliştirmek ve yeni Intel platformlarda tam uyumu yakalamak için MSI ve Gigabyte ile işbirliği yaptı.

Yeni bellek modüllerini geliştirme çalışmaları kapsamında, önde gelen iki anakart üreticisi MSI ve Gigabyte ile ortak bir çalışma yapan ADATA, bu markaları tercih eden kullanıcıların DDR5 belleklerin performansından yararlanmalarını sağlamayı hedefliyor. Bu amaçla araştırma ve test süreçlerini birlikte yürüten firmalar, DDR5 RAM’lerin yüksek performanslı ve stabil şekilde çalışmasını sağlayabilecekler. Buna ek olarak, Intel platformlardaki hız aşırtma (overclock) performansı da bu çalışmalar sayesinde daha verimli olacak. Ayrıca her üç marka da DDR5 belleklerini ve bu belleklerle uyumlu anakartlarını aynı dönemde piyasaya sunacak.

 

 

Yeni Ürünler CES 2021’de Tanıtılacak  

Yeni ADATA DDR5 bellekler 8400MT/s (mega transfer) hızına çıkabilecek ve 64GB’a kadar çıkan kapasiteler sunacak. Ayrıca 1.1V’a kadar enerji tasarrufu sağlayabilecek olan bu yeni bellekler, daha stabil çalışma için hata düzeltme kodu (ECC) gibi teknolojilerden de faydalanacak.

ADATA’nın yeni DDR5 bellek modülleri bu yıl dijital olarak düzenlenecek olan 2021 CES ALL Digital fuarı kapsamında 11 Ocak tarihinde tanıtılacak.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.