[sam id=2]
TCL, Alcatel Akıllı Telefon ve Tabletini Tanıttı TCL, Alcatel Akıllı Telefon ve Tabletini Tanıttı
(Haber Bülteni) TCL, Consumer Electronics Show (CES) 2021’de toplam 3 adet çok yönlü akıllı telefonu ve tableti tanıttı. Alcatel 3L, Alcatel 1S ve Alcatel... TCL, Alcatel Akıllı Telefon ve Tabletini Tanıttı

(Haber Bülteni)

TCL, Consumer Electronics Show (CES) 2021’de toplam 3 adet çok yönlü akıllı telefonu ve tableti tanıttı. Alcatel 3L, Alcatel 1S ve Alcatel 1T 7 WIFI ile Alcatel ürün ailesini büyüttüğünü duyurdu.

TCL Küresel Pazarlama Genel Müdürü Stefan Streit, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni nesil Alcatel akıllı telefonlarımız erişilebilen inovasyonu yeniden belirliyor ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını başarıyla karşılıyor. Tüketicilerin yapay zekadan güç alan kamera istekleri gittikçe artıyor. Biz de yapay zekadan güç alan kameraları en yeni akıllı telefonlarımıza standart bir özellik olarak ekleyerek bu ihtiyaca cevap veriyoruz. Ailelerin evlerinde daha fazla zaman geçirmesine neden olan yaşam tarzımızdaki temel değişimleri de göz önünde bulunduruyoruz. Yeni tabletimiz, uygun maliyetle eğlence ve daha iyi eğitim deneyimi sunarak kullanıcılarımızın özel ve bireysel ihtiyaçları giderebiliyor.

 

 Alcatel 3L Akıllı Telefon

Alcatel 3 Serisi’nin bir parçası olan Alcatel 3L, uygun maliyeti ile ön plana çıkıyor. Telefonun arka tarafında  yüksek çözünürlüklü fotoğraf için 48MP ana kamera, detaylı yakın çekimler için 2MP makro lens ve sanatsal bokeh efekti için 2MP derinlik kamerası bulunuyor. Dördü bir arada büyük piksel sensörü sayesinde kullanıcılar düşük ışıklı ortamlarda bile net ve parlak fotoğraflar çekebiliyor. Arka kameralara ek olarak HDR çekim yapabilen 8MP ön lens ve Yüz Takip Etme özelliği de mevcut. Telefondaki güçlü yapay zeka algoritmalar, 22 farklı arka planın tanınmasını sağlıyor.

Alcatel 3L,  gerçek zamanlı ekran iyileştirmesi, 6.52 inç 20:9 HD+ Geniş Ekranın yanı sıra yüzde 88,5 ekran gövde oranına sahip. Tüm bunların yanında cihazda çift eğimli kenara sahip 2.5D cam tasarım, Göz Konfor Modu, Okuma Modu, Karanlık Mod ve Güneş Işığı Modu olmak üzere 4 farklı görüntüleme modu bulunuyor. Göz Konfor Modu uzun zamanlı kullanımda kullanıcıların gözlerini korumak için zararlı mavi ışık miktarını azaltıyor. Okuma Modu kağıda benzeyen tek renkli bir ekran sunuyor. Karanlık Mod ise tüm masaüstü işletim sistemini siyaha çeviriyor ve Güneş Işığı Modu da güçlü doğal ışık altında içeriklerin daha kolay görüntülenmesini sağlıyor.

Çeşitli pazarlarda güçlü sekiz çekirdekli işlemci ve 4GB RAM ile donatılan Alcatel 3L,  Akıllı Albüm özelliği ve özel Google Assistant tuşuna da sahip. Akıllı Albüm, kullanıcıların fotoğraflarını farklı kategorilere yerleştirirken Google Assistant tuşu da kullanıcıların işlerini sadece bir tuşa basarak ve sesle komut vererek halledebilmeleri için kolay bir deneyim sunuyor.

Alcatel 3L, Mart 2021’den itibaren Mücevher Siyahı ve Mücevher Mavisi renk seçenekleriyle seçili pazarlarda satışa sunulacak.

 

 

Alcatel 1S Akıllı Telefon

Uygun maliyetle iyi bir kamera deneyimi sunacak şekilde geliştirilen Alcatel 1S’in arkasında 13MP yapay zekadan güç alan ana kamera, 2MP derinlik lensi ve 2MP makro lens olacak şekilde 3 adet kamera bulunuyor. Arka kameralar dışında HDR çekim yapabilen ön lens de gölgeden veya parlak ışıktan etkilenmeden güzel fotoğraflar çekebiliyor.

Yüzde 88,5 ekran gövde oranına sahip Alcatel 1S’te 6.52 inç 20:9 HD+ Geniş Ekran bulunuyor. Ayrık ekran modu, kullanıcıların aynı anda yayın takip etmesini, e-posta göndermesini, mesaj atmasını ve konuşmasını sağlıyor. Gücü verimli tüketen sekiz çekirdekli bir işlemciye, 4000mAh büyük kapasiteli bataryaya ve tüm gün iyileştirmeler yapan Akıllı Yönetici özelliğine sahip Alcatel 1S, Zarif Siyah ve Alacakaranlık Mavisi renk seçenekleriyle Şubat 2021’de seçili pazarlarda satışa çıkacak.

 
 
Alcatel 1T 7 WIFI Tablet

Android 11 (Go sürümü) ile çalışan Alcatel 1T 7’de sadece WiFi bağlantısı bulunuyor. Yeni tablet aynı zamanda Assistant Go ve Google Go gibi asistan uygulamalarını da destekliyor. Kullanıcıların ellerini kullanmadan destek alabilmesi için bir soru sorması ya da bir komutu söylemesi yeterli oluyor.

Alcatel 1T 7’de yükseltilmiş Çocuk Modu bulunuyor. Bu modda çocukların kullanımına uygun bir arayüz ve gözleri korumaya odaklanan yeni özellikler bulunuyor. Birçok öğrenim aracı da çocuklara birinci sınıf eğitim deneyimi sunmak için yer alıyor.

Alcatel 1T 7, Nane Yeşili ve Obsidyan Siyahı renk seçenekleri ve 16GB depolamayla Ocak 2021’de Avrupa’da yer alacak.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.