Kategoriler

AMD, Sanallaştırılmış GPU Çözümünü Duyurdu

AMD, San Francisco’da gerçekleştirilen VMworld 2015 Konferansı’nda dünyanın ilk donanım temelli GPU sanallaştırma çözümü olan AMD Multiuser GPU’yu tanıttı.

AMD, San Francisco’da gerçekleştirilen VMworld 2015 Konferansı’nda dünyanın ilk donanım temelli GPU sanallaştırma çözümü olan AMD Multiuser GPU’yu tanıttı.

Horizon View ve benzeri uzaktan protokollere destek sağlayan AMD Multiuser GPU, VMware vSphere/ESXi 5.5 ve üzeri ortamlarda çalışmak üzere tasarlandı. BT profesyonelleri, AMD Multiuser GPU ile tek bir AMD GPU’suna 15’e kadar kullanıcı atayabiliyorlar.

Endüstri standardı SR-IOV (Tek Köklü I/O Sanallaştırma) teknolojisine dayanarak geliştirilen AMD Multiuser GPU, patentsiz açık standartlara olan bağlılığını devam ettiriyor. PCI SIG tarafından geliştirilen bir teknik özellik olan SR-IOV, cihazlar tarafından donanım sanallaştırmalarının gösterilmesi için standart hale getirilmiş bir yöntem sunuyor.

Kullanıcılar hiçbir kısıtlanmaya maruz kalmadan OpenGL, DirectX ve OpenCL hızlandırması gibi özgün AMD görüntü sürücülerine erişim sağlayabilecekler.

AMD Multiuser GPU’nun öne çıkan bazı özellikleri şöyle:

  • Endüstri öncüsü GPU sanallaştırması tarafından desteklenen OpenCL temelli işlem yetenekleri
  • DirectX 12 ve OpenGL 4.4 gibi özelliklere tam destek
  • OpenCL 2.0 hızlandırma desteği
  • İstikrarlı, öngürülebilir performans
  • Ek güvenlik sağlanan kullanıcıya ait yerel bellek
  • Fiziksel GPU başına 15’e kadar kullanıcı.

AMD, BT profesyonellerine kurulum ve devamlı destek konusunda yardımcı olmak için AMD Multiuser GPU’nun satın alınması haricinde başka bir yazılım maliyeti yansıtmayacak.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber