Kategoriler

Annabelle’in Kabusunu Yaşayacaksınız

O, sizi “Korku Seansı/The Conjuring”de dehşete düşürdü ama Annabelle için her şey esas burada başlıyor.

Tarifsiz kötülüklere muktedir gerçek oyuncak bebek Connecticut’ta gizli bir müzede kilit altında tutulmakta —ve sadece bir rahip tarafından ziyaret edilerek ayda iki kez kutsanmakta. New Line Cinema’nın doğaüstü gerilimi “Annabelle”, kötülüğün serbest kalmasının öncesinde başlıyor.

John Form hamile eşi Mia için mükemmel hediyeyi bulur: Saf, beyaz bir gelinlik giymiş, güzel, nadide bir antika oyuncak bebek. Fakat Mia’nın Annabelle konusundaki mutluluğu uzun sürmez. Korkunç bir gecede, şeytana tapan bir tarikatın üyeleri Form çiftinin evini basıp, onlara hunharca saldırırlar. Saldırganların arkalarında bıraktıkları tek şey kan ve dehşet değildir. Tarikat üyeleri öylesine kötü ruhlu bir varlığı çağırmışlardır ki yaptıkları hiçbir şey artık var olan o lanetli şeyin sinsi aracısıyla, Annabelle’le, karşılaştırılamaz.

Annabelle Wallis (X-Men: First Class) ve Ward Horton (The Wolf of Wall Street) filmde Form çiftini canlandırdılar. Oscar adayı Alfre Woodard (Cross Creek, Twelve Years a Slave) kitapevi sahibi komşu Evelyn rolünde. Oyuncu kadrosunu tamamlayan diğer isimler ise şöyle: Komşular Sharon ve Pete Higgins’i canlandıran Kerry O’Malley (TV dizisi Those Who Kill) ve Brian Howe (Devil’s Knot); Peder Perez rolünde Tony Amendola (TV dizisi Once Upon A Time); ve Dedektif Clarkin’i canlandıran Eric Ladin (TV dizisi Boardwalk Empire).

“Annabelle” 2013’ün muazzam başarılı doğaüstü gerilimi “Korku Seansı/The Conjuring”i hayata geçiren sinemacıları bir araya getirdi: O filmin görüntü yönetmeni John R. Leonetti bu kez yönetmenlik koltuğuna oturdu. Küresel hit The Conjuring’i yönetmiş olan James Wan ise, Peter Safran’la birlikte Annabelle’in yapımcılığını üstlendi.

Film, ülkemizde 24 Ekim tarihinde vizyona girecek. İşte Türkçe altyazılı fragmanı. İyi seyirler.

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Haber