AOC Oyun Ekipmanları ile Oyun Ürün Grubunu Genişletiyor AOC Oyun Ekipmanları ile Oyun Ürün Grubunu Genişletiyor
Dünyaca ünlü oyun monitörleri markası AOC, şimdi de oyun ekipmanları ile piyasada yeni bir yer ediniyor. Bu yeni ürünler, farklı gereksinimlere yanıt verebilmek için... AOC Oyun Ekipmanları ile Oyun Ürün Grubunu Genişletiyor

Dünyaca ünlü oyun monitörleri markası AOC, şimdi de oyun ekipmanları ile piyasada yeni bir yer ediniyor.

Bu yeni ürünler, farklı gereksinimlere yanıt verebilmek için 3 segmentte tasarlanmış:

Giriş düzeyi (200 serisi) GK200 klavye ve GM200 mouse
Orta düzey (500 serisi) GK500 klavye ve GM500 mouse
-Yüksek Düzey (AGON 700 serisi) AGK700 klavye ve AGM700 mouse

Klavye Çeşitleri

AOC’nin oyun için kullanılan çevre birimleri, bütçesi ya da ihtiyaçları ne olursa olsun tüm oyuncuların gereksinimlerine yanıt vermek üzerine tasarlanmış.

AOC GK200

Giriş düzeyindeki GK200 klavye, 25 tuşluk rollover’a sahip, bir başka deyişle 25 tuşa birden aynı anda basılabilir ve herhangi bir ghosting oluşmadan 25 tuşun her birine basıldığı algılanır. Gökkuşağı efektli RGB aydınlatma ve metalik kapak oyun oynama deneyimini tamamlar, aynı zamanda çıkarılabilir bir klavye bilek desteği rahatlık sunarak oyun deneyiminizi konforlu hale getiriyor. Ek olarak, GK200 “mekanik klavye” hissi veren membran switchleri ile donatılmış. Üstelik klavye, sıvı dökülmesine karşı da dayanıklı ki bu bilgisayar başında sıklıkla vakit geçirenler için oldukça önemli.

 

AOC GK500

Orta düzeydeki GK500 ise Outemu Mavi/Kırmızı mekanik switchler, n-tuş rollover (tuşlara eş zamanlı basmada bir sınır yok) ile donatılmış ve %100 anti-ghosting’e sahip. Ürüne dahil AOC G-Tools yazılımı sayesinde 104 tuş da programlanabiliyor. GK500 oyuncuların hızlı erişim için özelleşmiş tuşları kullanmalarını sağlayan 5 makro tuşa sahip ve uzun oyun seansları boyunca daha fazla konfor için manyetik, çıkartılabilir bir bilek desteği de bulunuyor. Alüminyum üst kaplama ve switchler bu ürünün oyun muharebelerinde dayanıklı bir yol arkadaşı olmasını sağlıyor. Klavye ayrıca 16.8 milyon rengi ve geniş yelpazedeki aydınlatma efektlerini destekleyen RGB aydınlatma ile donatılmış. Üstelik bunların hepsi G-Tools yazılımı ile özelleştirilebiliyor.

 

AOC AGK700

Yüksek düzeydeki AGON klavye AGK700, daha iyi bir işitsel ve dokunsal geri bildirim için 115 adet yüksek kalitede Cherry MX Mavi/Kırmızı switch’e sahip, ayrıca n-tuş rollover ve %100 anti-ghosting özellikleri bulunuyor. Ayrıca hem bir USB pass through (1x USB 2.0) ve kulaklık bağlantıları, hem de oyuncuların AOC’nin AGON monitör ürün grubundan bilip sevdikleri agresif kırmızı renkli, yuvarlak bir ses düğmesi bulunuyor. AGK700’ün alüminyum gövdesi, yüksek enerji gerektiren yarışmalar için son derece dayanıklı. Bütün tuşlar programlanabilir ve özelleşmiş tuş takımı yerleşimi ise klavyenin kendisine kaydedilebiliyor. Bir başka deyişle, bir kez ayar yapıldıktan sonra, profiller G-Tools yazılımına gereksinim duymaksızın seçilebiliyor.

AGK700, deri yüzeyli, manyetik, çıkartılabilir bir klavye bilek desteği ile sunuluyor. Atanmış makro tuşlar, klavyenin oyun modlarını (RTS, FPS, Yarış) ve (destekleyen) monitörlerdeki RGB aydınlatmasını kontrol edebilmesini sağlayarak tüm AGON ekosistemini bir araya getiriyor. Işık senkronizasyonu, monitörden fareye ve klavyeye kadar tüm kurulumun uyum içerisinde renkle ışıldamasını sağlıyor.

Hem AGK700 hem de GK500, ayrıca ekstra bir W, A, S, D tuş setiyle geliyor, altın kaplamalı bir konektöre sahip (USB 2.0 Tip A), ve de örgülü bir USB kablosu ile sunuluyor.

Mouse Çeşitleri

AOC’nin yeni çevre birimi ürün grubu da 3 çeşit mouse’a sahip, üstelik hepsinde yüksek kaliteli Pixart optik sensörler var. Üç mouse da 1000 Hz örnekleme hızını ve 1 ms mouse ve bilgisayar arasındaki bilgi alışverişi hızını destekliyor.

AOC GM200
AOC GM200, altı düğmeli ve Pixart 3519 sensörlü (4200 Gerçek DPI – İnç başına nokta, 48 IPS – Saniye başına inç ve 10g ivmelenme), sağ elini kullananlar için bir mouse. Daha fazla doğruluk için, DPI geçiş düğmesi 800-1600-2400-4200 DPI arasında hızlı bir geçiş sağlıyor. Güvenilir sol ve sağ düğmeler (LMB ve RMB) 10 milyon tıklamaya göre test edilmiş. Mouse, 12 renk ile ışıklandırılabiliyor ve bu renkler DPI ayarına ve RGB breathing efektlerine göre değiştirilebiliyor.

AOC GM500
AOC GM500 ise hem sağ hem de sol elini kullananlar için tasarlanmış. Doğru ve hızlı hareketleri izleyebilmek için 5000 Gerçek DPI çözünürlüğü, saniyede 100 inç takip hızını ve 20g ivmelenmeyi destekleyen bir Pixart 3325 sensörüne sahip. Daha fazla dayanıklılık için, 50 milyon tuş vuruşu ömürlü, yüksek kaliteli Omron switchleri sol ve sağ tuşlarına dahil edilmiş. GM500’ün sekiz düğmesinin, sekizi de AOC G-Tools sayesinde programlanabiliyor. Bu yazılım ile dahili RGB LED de tamamen özelleştirilebiliyor (16.8 milyon renk, 3 ışık hızı seçeneği, 4 ışık efekti) ve ek olarak AOC’nin diğer oyun cihazları ile de eş zamanlanabiliyor.

AOC AGM700

AOC’nin birinci sınıf AGM700’ü de sağ elini kullananlar için hazırlanmış ve daha fazla kişiselleştirmeye izin veren bir mouse. Pixart 3389 sensörü ise, rekabetçi oyuncuların atak hareketlerine ayak uydurabilmek için 16000 Gerçek DPI (inç başına nokta) çözünürlüğe, saniyede 400 inç takip hızına ve 50g hızlanmaya sahip. Sağ ve sol düğmelerde 50 milyon kez harekete geçme ömrüne sahip Omron switchleri var. Anında DPI switch sayesinde, kullanıcılar DPI’lar arasında kolayca geçiş yapabilirler. Ayrıca, ayrı bir DPI nişancı düğmesi sayesinde, tek bir düğme ile daha düşük bir DPI seçilebiliyor ve rakipler daha kolay bir şekilde takip edilebiliyor. Bu, özellikle FPS oyunlarında uzun menzilde nişan alırken işe yarıyor. Mouse’un ağırlığı, optimal ergonomiyi elde edebilmek için ürüne dahil beş ağırlık ile (birim başına 5 g) ince ayardan geçirilebiliyor. Şıklığı artırmak için, AGM700’ün özelleştirilebilir RGB LED’i, AOC’nin diğer çevre birimleri ile eş zamanlanabilen 16.8 milyon renk sunmakta. AGM700’ün sekiz düğmesinin hepsi de, AOC G-Tools yazılımı yoluyla özelleştirilebiliyor ve özelleştirilmiş 3 profil, fare üzerine kaydedilerek yazılım kullanmaksızın diğer kişisel bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

 

 

Hem AGM700 hem de GM500, 1.8 m örgülü bir USB kablosu ve altın kaplama bir konektör ile geliyor.

Ekim itibariyle fiyatlar ve piyasaya çıkış tarihleri:

AGM700 Fare: 59 USD
AGK700 Klavye: 189 USD
GM500 Fare: 39 USD
GK500 Klavye: 89 USD
GM200 Fare: 29 USD
GK200 Klavye: 49 USD

AOC’nin tüm oyun çevre birimleri 2 yıllık garanti ile sunuluyor.
GK500 ve AGK700 mekanik klavyelerinin mavi/kırmızı switch seçenekleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmekte.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.