Kategoriler

AOC, Oyun Monitörleri Pazarındaki Payını Arttırdı

(Haber Bülteni)

AOC, Context’in son piyasa rakamlarına göre, 2020’nin üçüncü çeyreğinde, Avrupa çapında- 120 Hz ve üstü- oyun monitörleri pazar payında %27 ile birinci sırada olduğunu duyurdu.

Ayrıca, IDC Quarterly Gaming Tracker (Çeyrek Bazlı Oyun İzleme) 2020 ikinci çeyrek rakamlarına göre, AOC dünya çapında oyun monitörleri alanında en yüksek pazar payına da (%20) sahip. Oyun monitörü, 100 Hz ve üstü yenileme oranına sahip monitör olarak tanımlanıyor. Bu oran, rekabetçi oyuncuların rakiplerini yenmelerini sağlayacak en hızlı ve en akıcı deneyim için gerekli olarak görülüyor.

AOC, 21.5 inçten 49 inçe kadar monitör ölçülerinde, çeşitli görüntü oranlarında (16:9, 21:9, 32:9) değişen, Full HD’den Ultra HD ve ötesine (5120×1440) çıkan çözünürlüklerde, 240 Hz’e çıkan yenileme oranları ve 0.5 ms kadar düşük tepki sürelerine sahip geniş bir oyun monitörü portföyü sahip.

Oyun monitörü piyasası son çeyrekte hızla büyüdü. Bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla satılan bütün oyun monitörleri hacminde %126’lık artış kaydedildi.
 
AOC, aynı zamanda E-spor organizasyonu G2 Esports ile ortaklık kurdu Avrupa’daki oyun organizasyonlarına sponsor olarak oyun monitörleriyle destek veriyor.

AOC 24G2U Oyun Monitörü

AOC, başarısına etki eden faktörler arasında, geçen yıl piyasaya çıkarttığı ödüllü G2 serisini vurguluyor. Bu seri, aralarında 144 Hz yenileme hızına ve canlı bir IPS paneline sahip, 24 inçlik 24G2U modeli ile “En İyi Oyun Monitörü” ve “En İyi, Bütçe Dostu Oyun Monitörü” gibi ödüllerin de bulunduğu pek çok ödül kazandı.

Avrupa’da AOC, 2019’un üçüncü çeyreğindeki % 23’lük lider pazar payını 2020’nin üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %4 ve bir önceki çeyreğe (2020’nin ikinci çeyreğine) kıyasla %6 artırarak %27’ye yükseltti. Bu büyük başarı, aynı zamanda AOC’nin satılan monitör hacmini bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %167 gibi etkileyici bir oranda artırmasında da görülebilir. AOC bunları yaparken toplam piyasadaki büyüme, aynı dönem için %126 olarak kaydedildi. AOC, Avrupa ülkelerinin çoğunluğunda piyasada birinci konuma ulaştı, hatta bazılarında %49’luk, etkileyici bir pazar payı elde etti. 18 ülkede/bölgede AOC, oyun monitörleri alanındaki pazar payının %25’inden çok daha fazlasına sahip. Bu da, satılan her dört oyun monitöründen birinin bir AOC monitörü olduğu anlamına geliyor.

Türkiye’de, oyun monitörleri piyasası 2020’nin üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %53 büyüdü.  AOC ise, aynı dönemde bu büyümeyi de geçerek hacmini %92 artırdı. Bir önceki çeyrek ile karşılaştırıldığında, AOC pazar payını %7 artırdı. 2019’un üçüncü çeyreği ile karşılaştırıldığında ise AOC’nin pazar payı, %7’lik bir artış gösterdi, böylece 2020’nin üçüncü çeyreğinde %33 pazar payı ile birinciliğini korudu.

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
Haber · Monitör