Kategoriler

AOC, Red Bull Racing Esports’u Destekliyor

(Haber Bülteni)

Küresel oyun monitörleri markası AOC, Red Bull ile ortaklıklarını, simulasyon yarış birimi Red Bull Racing E-sports’u destekleyerek genişlettiğini duyurdu.

AOC, Red Bull Racing E-spor sürücülerini eğitimlerinde desteklemek için üst düzey monitörlerini sunuyor. Ek olarak, Red Bull Racing’in Birleşik Krallık’ta, Milton Keynes’deki E-spor Erena’sı, AOC AGON AG273QZ ya da kavisli AOC AGON AG273QCX gibi AOC monitörleri ile tamamen donatılmış.

AOC, Red Bull ile güçlü bir birlikte çalışma geçmişine sahip. League of Legends ve Counter-Strike: Global Offensive gibi oyunlarda en yüksek performanslı monitörleri ile çeşitli turnuvalarda destek sunuyor. AOC, simulasyon yarışlarının şu sıralar yaşadığı patlama ile, rekabetçi oyun dünyasının bir sonraki branşını kapsamayı ve Red Bull Racing E-spor sürücülerinin hakimiyetlerini korumalarında onlara destek olmayı planlıyor.

 

 

Red Bull Racing E-spor yarış kadroları, dünyanın dört bir yanından gelen en iyi yeteneklerden bazılarına sahip. Sürücüleri, F1 Esports Pro Serisi’nde, iki yıl üst üste Team Championship (Şampiyonluk Takımı) kazandı. Yıldız yarışçı Sebastian Job, Porsche TAG Heuer Espor Süper Kupa ünvanını alarak 2020’deki iRacing Dünya Şampiyonu oldu, Forza takımı ise LeMans Espor ödülünü eve götürdü.

AOC Pazarlama ve İşletme Direktörü Stefan Sommer şunları söyledi: “Red Bull Racing Espor simulasyon yarışçıları, becerilerini zaten kanıtladılar ve en yükseğe ulaşmak için sürüş yapıyorlar. Onlardan gelen geri bildirim ile, AOC monitörlerini simulasyon yarışçılarının gereksinimlerine göre daha fazla ayarlamayı ve onların yetenekleri ışığında performanslarını bir sonraki düzeye getirmelerini amaçlıyoruz.”

Doğru Ekipman Seçimi

Monitörler, simulasyon yarışlarında çok önemli bir unsur. Bu ekranlar, görüntüleri süper hızlı bir şekilde sunuyorlar, çünkü E-spor dünyasında her milisaniye bir avantaj. Her dal, farklı ekranlardan yararlanıyor. Red Bull Racing Espor iRacing takımı, üçlü ya da dörtlü bir ekran kurulumunu tercih ediyor. F1 bölümü tek bir düz ekrana gereksinim duyuyor ve V10-R sürücüleri ise tek bir kavisli geniş ekran monitörü tercih ediyorlar.