AOC, GH200 ve GH300 Oyun Kulaklıklarını Piyasaya Çıkartıyor AOC, GH200 ve GH300 Oyun Kulaklıklarını Piyasaya Çıkartıyor
(Haber Bülteni) Üst düzey oyun monitörü tedarikçisi AOC, son dönemde piyasaya çıkardığı mekanik klavyeler ve farelerden sonra, oyuncular için ek çevre birimleri ile portfoyünü genişletmeye... AOC, GH200 ve GH300 Oyun Kulaklıklarını Piyasaya Çıkartıyor

(Haber Bülteni)

Üst düzey oyun monitörü tedarikçisi AOC, son dönemde piyasaya çıkardığı mekanik klavyeler ve farelerden sonra, oyuncular için ek çevre birimleri ile portfoyünü genişletmeye devam ediyor. GH200 ve GH300 Kulak üstü (over-ear) kulaklıkları Mayıs 2021’den itibaren piyasada bulunabilecek.

Kulaklıkların her ikisinin de ana gövdesi aynı yapıda ve çıkartılabilir mikrofona ve 50 mm sürücülere sahip. Her iki model de in-line bir uzaktan kumandaya sahip örgülü kablolar ile donatılmış.  (GH200 için metalik gri renkli bir yüzey, GH300 için ise kırmızı bir yüzey mevcut). GH200, 3.5 mm konektör jakı ile stereo ses, lüks GH300 ise ayrıca 7.1 sanal surround sese (sadece PC üzerinden), bir USB konektörüne ve RGB ışık etkilerine sahip. Mekansal ses, oyuncuların rakiplerin konumunu tespit etmesini ve onları ekranda bile görmeden ne yaptıklarını anlamalarını sağlıyor.

Oyunculara cephaneliklerini yükseltmek için gerekenleri sunabilmek amacıyla, AOC’nin yeni kulaklıkları GH200 ve GH300, 20 Hz – 20 kHz frekans aralığında ve optimal ses kalitesi için 32 Ω (±15%) empedans ile çalışan 50 mm neodimyum sürücüler ile donatılmış.

Ayrıca, oyunun içinde ya da Discord/Teamspeak gibi bir VoIP yazılımı üzerinden takımlar arası iletişim kurmayı sağlayan çıkarılabilir boom mikrofonu da bulunuyor. Omnidireksiyonel boom mikrofon, rahatlık ve ses düzeyleri için optimal olarak ayarlanabiliyor. İnsan konuşmasına denk gelen 100 Hz – 10 kHz frekans aralığı ile, net bir ses ve konuşma kalitesi sunabilmek için çok düşük ve çok yüksek frekanslardaki gürültüyü filtreleyerek dışarda bırakıyor. 

Kulak üstü tasarımı sayesinde, dış sesler dışarıda bırakılır. Yapay deri proteini ve memory foam’a sahip kulak süngerleri, uzun saatler boyunca rahat bir kullanım sağlıyor. Sürücünün metal örgüden dış kapağı, kulaklıkların dayanıklılığını garantilerken ayarlanabilen çelik, kaymalı taç kısmı ise her kafa büyüklüğüne göre esnekliği artırıyor ve ağırlığın optimal bir biçimde dağılmasını sağlıyor.

 

AOC GH200

Kulaklık, 2 m’lik örgülü bir kablonun yanı sıra, 3.5 mm jak ve Y-splitter ile sunuluyor. Evrensel ölçüdeki 3.5 mm konektörü sayesinde, bu kulaklık kişisel bilgisayarlar, konsollar ya da mobil cihazlar için çok uygun. In-line uzaktan kumanda, ses ve mikrofon açma kapama kontrollerini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, PC ve Xbox için Windows Sonic Spatial Sound kullanabilirler. Göze çarpmayan, metalik gri renkli yüzey, diğer PC bileşenleri ile uyum sağlıyor.

AOC GH300

Kulaklık, 2 m’lik bir USB kablosu ile sunuluyor. Sanal 7.1 surround ses kapasitesi sayesinde, oyuncular oyun sırasında sesin tam olarak nereden geldiğini tespit edebilirler. Ses kalitesi anlamında ise kullanıcılar, 24 bit/96 Khz’de stüdyo kalitesinde sesi yeniden üretebilecekler ve bir oyundaki gerçek sese en yakın deneyimi yaşayabilecekler. Daha fazla kişiye göre özelleştirme için ise, GH300 modelinin metal örgü kapağı, 4 mod içeren (nefes alıp verme, döngüsel, statik, kapalı) RGB aydınlatmasına sahip. Bu aydınlatma in-line uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor ve burada aynı zamanda ses kontrolleri ve mikrofon açma kapama düğmeleri de bulunuyor. Çıkarılabilir boom mikrofonunun LED ışığı, mikrofonun sessizde olduğunu belirtiyor. Bu da, günlük kullanımı kolaylaştırıyor ve sesin istenmeden kapalı kalmasını önlüyor. 

 

Son olarak kulaklıkların kablolu yapısı, sıkıştırma gecikmesi ya da sıkıştırma yüzünden gürültü gibi sorunlar olmadan, sağlam, gecikmesiz bir ses bağlantısını beraberinde getiriyor.

AOC GH200 ve GH300 Mayıs 2021’den itibaren, sırasıyla 49 USD ve 69 USD fiyatından piyasada bulunabilecek.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.