Kategoriler

Assassin’s Creed Mirage’ın Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Sızdırılan Assassin’s Creed Mirage için resmi duyuru yapan Ubisoft, tam açıklamayı Ubisoft Forward etkinliğinde gerçekleştirmişti. Ubisoft‘un, üç sürümünü de resmi sitesinde ön siparişe açtığı Assassin’s Creed Mirage‘ın Türkiye satış fiyatı da böylece belli oldu.

2023 yılında yayınlanacak olan Assassin’s Creed Mirage’ın yurt dışında fiyatı 59 dolar olarak belirlenirken, Türkiye için yerel fiyatlandırma yapan Ubisoft, Assassin’s Creed Mirage‘ın standart sürümü için 329 TL etiket koydu. Oyunun Deluxe Edition‘ı ise 399 TL‘den satışa çıkarıldı. Oyunun konsol versiyonu için resmi fiyatlar açıklanmazken, yine bilgisayar sürümüyle benzer olması bekleniyor.

Hatırlayacağınız gibi yakın zamanda Call of Duty Modern Warfare 2‘nin fiyatı 1.099 TL‘ye çıkmıştı. Ubisoft‘un Assassin’s Creed Mirage fiyatlandırması, yükselen döviz kuru altında adeta ezilen Türk oyuncuları sevindirdi.

Oyuncular Assassin’s Creed Mirage‘da, 9. yüzyılın Bağdat‘ında sokak hırsızından ‘Usta Suikastçı‘ya dönüşen Basim‘ın güçlü olgunlaşma hikayesini keşfedecek. Oyun, Assassin’s Creed Valhalla‘nın 20 yıl öncesinde geçecek ve o dönem basit bir hırsız olan Basim İbn İshak, zamanla kendisini Hidden Ones adlı bir örgütün içinde bulacak. Ubisoft Fordward‘da yayınlanan sinematik fragmana göre; Shohreh Aghdashloo‘nun canlandırdığı diğer suikastçı Roshan‘ın da oyunda önemli bir karakter olacağı ortaya çıktı.

2023 Ocak ayında çıkması beklenen oyunun sistem gereksinimleri de açıklandı.

Assassin’s Creed Mirage Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-4460
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 380 / GeForce GTX 960
Depolama: 55 GB

Assassin’s Creed Mirage Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 / Intel Core i7-4790
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 570 / GeForce GTX 1060
Depolama: 55 GB